12.08.2023

Ако проаѓате покрај Прилеп, скршнете до ресторанот Кермес

Ако проаѓате покрај Прилеп, скршнете до ресторанот Кермес

За оние коишто се љубители на традиционалната храна, тимот на Кајак.мк сака да ги запознае со уште еден уникатен ресторан со седиште во градот Прилеп.


Станува збор за прекрасниот ресторан Кермес кој датира повеќе од 20 години. Се наоѓа на улица Самоилова во близина на спомен паркот „Могила“. Со внатрешен прекрасен традиционален амбиент овој ресторан го препорачуваме на оние кои се љубители на традиционални специјалитети.


Поради неговата популарност се случува во ресторанот да нема слободен капацитет, затоа ви препорачуваме да резервирате доколку сакате да ги уживате вкусовите на кујната.


Во ресторанот можете да најдете разни специјалитети од месо, салати, а можете да нарачае и вкусна риба. Точната локација на ресторанот, повеќе фотографии како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.