11.10.2021

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Кога надвор врне многумина посакуваме во тој момент да сме на планина. Повеќето од вас кои сте редовни патувачи преку платформата на Кајак.мк ќе се согласите дека Маврово и Пониква се идеални дестинации за дождливите периоди од годината. Она што нашиот тим го забележа е фактот дека многумина исто така бараат сместувања кои се претежно отцепени од туристичките населби и кои нудат поголема приватност и тишина.


Една таква уникатна вила која е дел од нашата база е вила Форест, чиј домаќин Ѓорѓе за Кајак.мк вели дека ова сместување нуди инитмен и огромен двор од 1400 квадратни метри кој е заробен во шумата.


Ѓорѓе исто така додава дека ова е последната куќа со можност за пешачки тури дирекно од дворот. Тој на своите гости им препорачува да ги искористат пешачките патеки до планинските врвови како Кожа и други, да си организираат велосипедски тури околу езерот каде би уживале во предностите на есента.


Вилата има уникатен ентериер, во неа може да се смести група и до 10 лица.

Доколку сакате подетални информации, фотографии и контакт за резервација, клинете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Засадивме нови 150 дрвца на тим билдинг во Крушево

Нов тим билдинг, нови 150 засадени дрвца!

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Вила на Маврово

Етно куќа во Преспа: Престојување кое нуди искуство од друга димензија

Сместување во Преспа

Падна првиот снег на Пелистер

Снежните денови ни доаѓаат!

Резервирајте ја вила на Маврово со романтичен двор и поглед кон езерото

Вила со базен на Маврово

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Тим билдинг на Попова Шапка. Нови 35 дрвца, нови насмевки и нови спомени