12.08.2023

Секој гурман слушнал за Борчевата кафеана во Крива Паланка

Секој гурман слушнал за Борчевата кафеана во Крива Паланка

Ресторанот Борче или како што локалните мештани милуваат да ја наречат Борчевата кафеана е наша нова гастро дестинација во базата на Кајак.мк.

Ако ги прашате локалните жители на Крива Паланка за тоа кој угостителски објект служи локална и традиционална храна, во многу од оговорите ќе го слушнете ресторанот Борче.


Ресторанот се наоѓа во помеѓу Крива Паланка и селото Конопница, во мирно и пријатно зелено опкружување. Неговото дворче кое ви нуди прекрасна изолираност ги привлекува локалните редовни гости, а во него честопати може да се забележат и гости од соседните земји кои слушнале за ресторанот.

Ресоранот има отворен и затворен дел. Отворениот простор ви нуди прекрасен поглед кон осоговските падини, а внатрешниот дел работи во текот на цела година. Точната локација на ресторанот, како и контакт за резервации можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.