12.08.2023

Ресторан Панорама во Охрид: Совршено место за рибја чорба

Ресторан Панорама во Охрид: Совршено место за рибја чорба

За оние кои ќе отпатуваат или се наоѓат во Охрид, Кајак.мк ви препорачува ресторан во кој се служи вкусна чорба. Станува збор за ресторанот Панорама којсе наоѓа во срцето на Охрид. Ресторан во кој се приготвуваат одлични македонски специјалитети. Ресторанот се наоѓа надвор до туристичкиот метеж.


Внатрешниот ентерирер е пријатен со тивка музика и одлична услуга. Иако дизајнот е едноставен, храна кажува многу повеќе за него. За оние кои ќе се одлучат да го посетат ова место треба да имаат предвид дека овде се приготвува вкусна рибја чорба, а можете да најдете и телешка и пилешка.


Јагнешката чорба е исто така доста вкусна, а овде ги имате и чадените свински ребра. Точната локација, како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.