19.04.2021

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

Во југоисточна Македонија во близина на село Смолари се наоѓа едно од нашите омилени природни богатства кое мора да го посетите во текот на ова лето. Сигурно веќе сте слушнале за Смоларскиот водопад кој се наоѓаат на 600 метри надморска височина? За они кои се уште немаат слушнато или не го посетиле тимот на Кајак.мк ви го препорачува како одлична дестинација во месец мај. 

Водопадот е сместен на северните падини на планината Беласица. Ова е единствениот постојан водопад во Македонија со пад на водата од скоро 40 метри. Исто така, во околината се ноѓаат и други водопади како: колешинските, габровските водопади и мокринските извори кои се одлични за посета.

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.


Станува збор за вила ресторан Водопад.

За сите кои барате престој во природа, чист водзух, домашна храна, специфични специјалитети ова е вила е одчична прилика за да побегнете од градскиот метеж.

 

Вилата има прекрасна планинска местоположба. Локацијата каде што се наоѓа вилата е воздушна бања. Доколку сакате да престојувате овде, повеќе информации ќе најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Нашето сместување во Крушево ви го исполнува слободното време со разни активности

Апартмани во Крушево. Идеална опција за лето 2021

Денеска се слави Ерделези: Ако може УНЕСКО да го препознае, можеме и ние

На ова тема разговаравме со Даниел Петровски, програмски директор на „Романо Ило“ и еден од луѓето дирекни иницијатори пред УНЕСКО за зачувување и оддржување на духот на празникот Ерделрзи.

Ги мотивираме локалните мештани на Берово да го работат тоа кое го наследиле од претците

Хотелот изобилува со одличен етно стил, чии материјали и ресурси се набавени од локалните мајстори и занаетчии. Резбаните лустери се дело на господинот Слободан, калаџиските тави на Славчо, а гоблените и милињата се од мајка ми и баба, вели Дина.

Уникатно скривалиште на брегот на Преспанско Езеро

Од Пониква патуваме на Преспанско езеро каде го запознаваме домаќинот Роберт, чие уникатно сместување од денеска е дел од базата на Кајак.мк

Вила на Пониква со милион зеленила: Идеална за самоизолација!

Кајак.мк ве запознава со Оливера која како што ни вели има вложено доста труд и љубов се со цел да изградат една ваква прекрасна вила која во моментото е достапна за изнајмување.

Произведувам храна за кучиња од здрави македонски производи

Нашиот тим е составен од љубители на кучиња и кога секој домаќин на приватно сместување ќе ни потврди дека е дозволен влез на домашни миленици ние наздравуваме со чаша вино.