26.08.2021

Pet Friendly апартмани во Маврово со поглед кон планината

Априлските дождови и опаѓањето на температурите се првите знаци кои ни најауваат доаѓањето на есента. Но до есен ќе имаме уште многу сончеви денови кои треба максимално да бидат искористени од наша страна.

Од многуте ски центри низ земјава, Маврово знае како да го искористи својот потенцијал и преку летната сезона. Туристите кои се заљубени во активниот туризам имаат на располагање доста атракции во Маврово во текот на летото.


Од планинарење, велосипедизам, посета на „Старо Бачило“, па се до кајакарење низ езерото или веслање на СУП даски.

Тоа е причината поради која Маврово живее во текот на цела година, а тоа е и причината поради која базата на Кајак.мк добива се повеќе приватни сместувања на овој ски центар.


Денеска ќе ве запознаеме со Апартмани Карбула, кои се наоѓаат непосредно до ски ценарот, а кои уживаат прекрасен поглед.

Среќни сме што домаќинката Климентина ги отвори своите врати за светот на Кајак.мк и им овозможи на патувачите на Кајак уште едно уникатно прибежиште.

Станува збор за апартмани кои се идеални за сите оние туристи кои не сакаат многу да експериментираат додека се на патување. Модерно скоцкани и со сите неоподни елементи за престој.


Апартманите се наоѓаат не посредно до ски центарот што ви овозможува лесна достапност до жичарницата без притоа да се користи транспортно возило. Балконите нудат прекрасен поглед кон планината, а зградата има одлична изолација преку зима и лето.

Она што е јаготка на шлагот е фактот дека апартманите се PET FRIENDLY.

За повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме