30.08.2023

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако некогаш сте посакале да ја посетите и истражувате планината Голак која се издига над градот Делчево, тимот на Кајак.мк ве информира дека токму во градот Делчево вие можете да резервирате престој за вас и цело ваше друштво.


Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Денеска разговаравме со домаќините на хотелот и ресторанот, кои ни ги отворија вратите за светот на Кајак.мк и ни овозможија нашата база со сместувања да се надополни со уште еден уникатен хотел кој се наоѓа на самиот брег на реката Брегалница.


Идеално сместување за парови, за семејства или поголеми фамилии. Идеално сместување и за колегијални патувања и семинари. Самото хотелче нуди прекрасен поглед кон реката Брегалница, а на самиот кеј има ресторан кој во вечерните часови ви нуди пријатно чувство.


Прекрасната планина Голак се наоѓа на 10 километри од сместувањето, идеална дестинација за активен туризам, прошетка во природа и можност за едукација на вашите дечиња за животинскиот и растителен свет на планината. Сместувањето пак, дозволува влез на домашни миленици, што му дава предност во однос на другите сместувања и дава до знаење дека можете да го понесете и вашето најверно другарче на патување со вас.


Самиот објект има ресторан, билјард клуб, летна тераса, парк и пешачка патека. Повеќе информации за хотелот и сместувањето можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.