09.09.2021

Вила на Маврови Анови во која секој би сакал да престојува

Дождот и падот на температурите не поттикнаа да започеме да размислуваме на која планина би можеле да скршнеме во месеците кои ни престојуваат. Ние од Кајак.мк сме веќе сигурни дека за престојната есенска и зимска сезона имаме доста уникатни места во кои може да престојувате со вашите блиски. 


Една од многуте вили кои се меѓу нашите омилени е вила Ризанди, која може да ја резервирате со еден клик ОВДЕ. Вилата нуди прекрасен поглед кон Мавровското езеро, а има уникатно и фино скоцкано дворче каде може да ги поминете последните сончеви денови и да го нахраните вашето тело со витамин Д. 


Домаќините на вилата велат дека да се престојува во ова вила е предност поради фактот што на само неколку метри има продавници и ресорани кои работат во текот на цела година. 

Внатрешноста на вилата е модерно опремена. Од камин во дневната соба кој е идеален за време на снежните денови, до централно греење во цела вила, модерно опремени спални соби и кујна со комплет прибор за подготовка на храна. 


Покрај мавровското езеро, на 150 метри се наоѓа Врбенски Пат за оние кои се љубители на планинарењето, а реката Радика е на околу 7 километри. 

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Sonja Bozhinovska

    11.09.2021 09:26

    Изгледа прекрасно, природата, куќата , моменти за уживање и опуштање.

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме