16.08.2023

Апартмани на Матка иделани за викенд бегство од градскиот метеж

Апартмани на Матка иделани за викенд бегство од градскиот метеж

Уште една вила од денеска е дел од светот на Кајак.мк. Овојпат ве водиме по течението на реката Треска, каде што се наоѓа новата вила во која имате вкупно 6 опремени соби, а во цела вила може да се сместат до 16 лица.


Смстувањето нуди прекрасен поглед кон природата, а домаќините на сместувањето дозволуваат влез на домашни миленици. Apartments Matka се недалеку од самиот кањон, од манастирот на Свети Никола и манастирот Св. Богородица.


Вилата има опремена кујна, располага со Wi-Fi, што ви дава можност да ја преселите вашата онлајн канцеларија во природа.

Повеќе информации, фотографии и контакт за резервации можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.