15.02.2022

Сместување во срцето на Крушево кое нуди прекрасен поглед

Замислете дека се будите со кафе или чај во рака и имате прекрасен поглед кон стариот централен дел на Крушево. Надвор е бело, луѓето итаат кон ски-центарот и целиот град го дише зимскиот активен туризам.


Такво чувство можете да доживеете во „Вила Ла Мунте“ која од денеска е ново сместување во базата на Кајак.мк.


Вилата се наоѓа во строгиот центар на Крушево, на самата пешачака зона, во близина на сите градски ресторани и кафулиња, а наш совет е доколку престојувате во вила Ла Мунте задолжително да го посетите етно ресторанот „Крушевска Одаја“ кое покрај тоа што не е во близина на сместувањето, ќе ви понуди едно врвно гастрономско искуство. „Крушевска одаја“ наскоро ќе биде дел од нашата база „Гастрономија“ каде ќе може да дознаете повеќе информаци и извршите резервација.


Вилата „Ла Мунте“ располага со 7 соби, дел од нив се двокреветни, а дел од нив имаат брачен кревет со уште еден дополнителен единечен кревет.

Вилата е идеална за престој за оние коишто сакаат да бидат сместени во центарот на Крушево, а центарот на градот е приказна сама за себе. Без разлика што се наоѓа во строгиот центар на градот „Вила Ла Мунте“ има тивок двор од 60 метри квадратни и уникатен поглед кон градската главна црква Св. Никола.


Во околината на сместувањето се наоѓа и црквата и галерија Св. Јован која е влашка црква, има доста многу занаетчиски дуќани, ресторани и кафулиња.

Доколку сакате да погледнете повеќе информации од сместувањето, контакт и фотографии, тогаш кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Престојувајте во вила на 1600 метри надморска височина

Домаќинската атмосфера во вилата и мирот кој зрачи претставуваат идеално место за сите кои бегаат од секојдневниот и брзиот ритам на живот во подруг и поопуштен свет.

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.

Вила со базен и џакузи на Беровско езеро

Вилата има сместувачки капацитет кој има џакузи во собите. Дел од собите се опремени со џакузи, а дел се стандардни соби за престојување.

Уште еден ранч во Македонија во кој може да престојувате

Освен сместувањето и ресторанот, овде се наоѓа и езеро, мини зоолошка градина и доста стази за трчање или прошетка.

Пчеларството за мене е слобода, мир и спокој на планина

Зуењето на пчелите, кроткото движење на соголените гранки, мирисот на билки и слобода и бескрајната среќа на бивање живи е она кое го води него во медениот пат и кон градењето нап приказната.

Апартмани во Дојран со прекрасен поглед кон езерското изгрејсонце

Денеска ќе ве запознаеме со „Апартмани Санрајс“ кои се наоѓаат на влезот од Стар Дојран или пак во новата населба која постојано расте.