Djerba Explore Park е на 3 километри од одморалиштето, а Phare de Taguermess е на 2,5 километри. Овој хотел е на околу 4 километри од центарот на Мидун. Џерба голф клуб е во непосредна близина на овој шармантен хотел.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот се наоѓа на 22 км од аеродромот, 1 км. од терен за голф и 4 км. од Explore Park Djerba.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот се наоѓа на првата линија во областа Тагерме, 70 м од прекрасната плажа Сиди Марез и 500 м од плажата Меридијана, 6 км од Мидун. Хотелот се наоѓа на 30 километри од аеродромот во Џерба. Хотелот располага со вкупно 325 стандардни соби и апартмани.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот се наоѓа на 25 км од аеродромот и 3 км од Мидун, вториот по големина град на островот Џерба, на првата линија на прекрасната плажа со бел песок Сиди Марез. Хотелот има голема површина, со многу зеленило. Автобуска постојка во близина на хотелот.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот се наоѓа на 250 метри од плажа. Има сопствен простор со бесплатни чадори и лежалки. Крпи за плажа се достапни за депозит.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Плажа Сопствена, песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки, пешкири за плажа за депозит.Facilities надворешен базен со свежа вода и детски простор (на територијата на Dar Jerba Narjess 4 *)

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот Ксар Џерба е на неколку чекори од голф-клубот Џерба. Phare de Taguermess и Grand Casino de Djerba се 4,8 км и 2,5 км соодветно. Плажата е блиску до хотелот. Гостите ќе ја најдат автобуската станица Dar Midoun веднаш до хотелот Ksar Djerba. Хотелот е реновиран во 2009 година. Нуди интернет пристап на јавни површини. На располагање има 152 соби.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот Djerba Castille се наоѓа на песочна плажа опкружена со егзотични палми, погодна за семејства, архитектонски инспирирани од тврдината изградена во Џерба во 12 век. Локација: На плажа, во одморалиштето Мидун, на 6 км од центарот на Мидун и 25 км од аеродромот.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот Eden Star се наоѓа на морскиот брег во срцето на морска оаза, во туристичката област Џерба-Зарзис, околу најспектакуларните места на тунискиот југ. Хотелот има 256 соби.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Овој хотел е на 10 минути возење оддалечен од Djerba Explore Park, блиску до плажа. Le Grand Casino de Djerba е на 10 минути возење. Автобуската станица Minenx се наоѓа на 5 минути пешачење од хотелот Riad Meninx.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Овој 4-ѕвезден Iliade Aqua Park Djerba Houmt Souk е сместен на 4,5km од Aqua Park Pirate и има 24-часовна рецепција. Хотел Houmt Souk е во непосредна близина на многу атракции, вклучувајќи ги и The Crocodile Farm Zoo и музејот Lalla Hadria.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Семејниот хотел е на 3км оддалечен од Hessi Jerbi Beach. Houmt Souk е на околу 30 минути возење.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот Venice Beach е идеално лоциран во туристичката област Мидун, во Трифа, на само 750 m од центарот. Најблискиот аеродром Зарзис е 21 км од хотелот, центарот на Мидун е 6 км, 18 км од Кумт Соук и 3 км од голф клубот Џерба. Последен пат е реновиран во 2013 година.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотел Клуб Менинкс Џерба е хотел на плажа лоциран на 3 км од градот Мидун и 2 км од теренот за голф Џерба. Меѓународниот аеродром Џерба е 25 километри.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот се наоѓа на 30 км од аеродромот Џерба. Центарот на Хумт Соук (главен град на островот Џерба) е оддалечен 14 км, Мидун – 6 км.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Joya Paradise Djerba се наоѓа на источниот брег на островот Џерба, 20 минути со автомобил од аеродромот, 4 км од градот Мидун, 2 км од хотелот има терен за голф и 10 минути од казиното, на втора линија од морето.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот располага со компактна и добро одржувана зелена површина со сопствена песочна плажа. Собите ја повторуваат традиционалната архитектура на островот Џерба и се изградени во стилот на двокатни бели мензели со сводови и куполи, дворови и минијатурни тераси. Хотелот се наоѓа во Мидун, на морскиот брег, 30 км од аеродромот Џерба, 8 км од Мидун и 23 км од главниот град Хумт Сук.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот е едно од првите места за туризам во Џерба. Изграден во 1964 година, тој беше целосно реновиран во 2010 година за да понуди високи стандарди на хотел со 5 ѕвезди. Хотелот се наоѓа на 25 km од аеродромот и главниот град Khumt Souk - 11 km.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот има своја песочна плажа. Изграден 1993 година, реновиран во 2015 година.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотел Sidi Mansour Resort & Spa се наоѓа во срцето на туристичката област на островот Џерба, на 250 метри од плажа со ситен бел песок и пред светилникот Тагуермес, еден од највисоките во Северна Африка. Хотелот се наоѓа на 25 минути од меѓународниот аеродром Џерба и 15 минути од Houmt Souk (главниот град на островот). Исто така е на само 6 километри од Мидун, вториот по големина град на островот, 5 километри од теренот за голф со 27 дупки и околу 15 минути пешачење од Зоолошката градина на фармата на крокодили.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Хотелот е на 9 минути пешачење од плажа. Djerba Resort се наоѓа во Houmt Souk, 650 метри од плажата Мезраја. Хотелот има своја песочна плажа, на 600 m од хотелот.

Posted on 12.04.2023 by ETA Booking
View

Total 21 trips to Greece Hotels