27.10.2020 15:40

Најдобрите есенски тури со коњи се во Требиште

Есента не треба да ви биде пречка за да патувате, туку напротив треба да ги искористите нејзините предности кои таа ни ги дава. Од созреани плодови, прекрасни планински пејсажи, до тури на топлото сонце како што е турата со коњи во село Требиште. Тимот на Кајак.мк ве обврзува сите да понесете со вас кеси за отпадоци доколку се решите да ја искористите ова тура. Не смееме да оставиме нути еден отпушок од цигари на земја.  

Зошто велиме дека ова е една од најубавите тури на есен? Затоа што слободата која ја имаат коњите за совладување и искачување на различни терени, е незаменлива со ниедно моторно возило. Особено јавањето на коњи во близина на село Требиште кое може да се каже дека ќе ви биде едно од најдобрите искуства кои можеби ќе ги имате во есента. Поради прекрасната жолта боја околу вас. 

Турите кои ги организираат Hedon Riding од помали групи со максимална бројка до 6 лица, што е одлична опција за тимбилдинг дружење со колегите, фамилијарен излет, дужба со вашите пријатели или роднини.

Ова е добитна комбинација доколку сакате да поминете време во планина со вашите најблиски, а сепак на тивко место и далеку од метежот. 

Hedon Riding велат дека се трудат со вакви тури да им пружаат уживање на клиентите, луѓе кои се желни за авантури и истражување на нови предели. Со вклучување на локалното население во развој на туризмот во оваа област тие придонесуваат за економски раст и овозможување на подобри услови за егзистенција на село, особено на ова село каде коњите се изворот на приход. 

Тури можете да резервирате на телефонскиот број 071 555 490.

Фотографите се направени од Марко Блажевски instagram профил @blazevskimarko.


Можеби ќе ве интересира:

Предлози за активен одмор на Маврово во октомври и ноемвриПрочитајте повеќе

Вила со феноменален панорамски поглед кон ски терените на Шапка

Декември е месец кога ќе ги запознаете сите сместувачки приватни капацитети на нашите планини.

Вила на Беровско идеална за снежни денови!

За љубителите на снегот, но не и на скијањето, постојат доста опции за престојување во Македонија.

5 дестинации во Македонија кои се добри за медитирање и јога!

Присуство на стресoт во нашето секојдневие е резултат на пандемијата која ни ги затвори границите и скрати патувачките крила.

Вила на Мавровско езеро идеална за снежни денови

Планинските места ширум државата полека но сигурно го добиваат своето бело руво.

Кога веслав на Матка среде зима, имав чувство како да сум во некоја бајка

Луѓето кои живеат за адреналин не ги спречува годишното време за да го практикуваат своето хоби во кое се заљубени.

Од Скопе до Стенче со велосипед!

За оние кои не ги попречува годишното време да се качат на својот велосипед и да поминат добра викенд авантура, им го препорачуваме селото Стенче.