19.10.2020 16:39

Побегнете на Маврово во вила „Форест“ опколена со шума

Октомври, ноември и декември се месеци кога можеби треба да размислиме на тоа што сме го правеле во текот на цела година (Годинава реално гледано ништо не направивме, но пак ни треба пресек).

Со сигурност ќе се согласите со нас дека на секој му е потребно барем еден викенд да седне сам и да ужива во спокојот со своите најблиски, но меѓутоа наместо да ја слуша вревата од автомобилите и луѓето, сака да ја слуше вревата која ја предизвикува природата. 

Тимот на Кајак.мк има добар предлог за за сите кои се љубители на тишината и преферираат медитирање.

Ве запознаваме со „Вила Форест“ која се наоѓа на Маврово. Срамежлива вила отцепена од јавноста и окото на мас туризмот, која нуди можност за интимен одмор.

Вилата има поглед кон езерото и кон шумата. Прекрасна тераса на која може да го апсорбирате сонцето на вашето лице, балкон со неверојатен поглед, двор со тревник и сопствена шума каде можете да уживате во тишината со секој здив на свеж планински воздух.

Што би правеле на Маврово во месец октомври и ноември? Зошто не започнете со планинарење, пешачење, искачување и освојување на врвови и возење велосипед?

Веќе во ноември можеби ќе започнеме и со скијање и други активности на снег. Додека пак сте “дома“ во вилата, можете да практикувате јога. 

Контакт за резервација и за организација на: 071 232 103


ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ: 

Куќа како од македонските народни приказни достапна за изнајмување во МариовоПрочитајте повеќе

Побрзајте, на Галичник имаат есен!

Кајак ве води низ есенските планински шаренила. Замислете да сте на велосипед по некој планински пат, а од вашата лева и десна страна да ве следат жолта, портокалова, темно црвена и надежна зелена боја?

Планината Крчин: Идеална за планинарење со лиценцирани водичи

Една од поубавите планини во Македонија е дефинитивно Крчин.

Дојде есен на Маврово: Што да се јаде и каде да се седне?

Денеска спомнавме за есенските убавини на Галичник. Ама патувајќи натаму ќе поминете низ Маврово и ќе кажете, еееј овие од Кајак.мк не ни кажаа дека и Маврово било толку многу убаво.

Вака изгледа кога хотелот и планината Пелистер ќе се заљубат еден во друг!

Тимот на Кајак.мк во изминатиот период прошета низ многу места на Пелистер, а верувајте дека ова е само почеток на нашиот патувачки караван. Од реакциите коишто ги добиваме, знаеме дека на многумина од вас не им се верува верува дека сето ова го имаме во Македонија.

Не сме од оние млади кои го напуштиле селото: Решивме да развиваме рурален туризам

Еко тимот на Кајак.мк ве запознава со уште една мотивирачка приказна за проектот наречен „Домаќинска куќа- Пирустија“ на „Пирустија Недановски“. Ова семејна камена куќа се наоѓа во селото Рамне, Охрид.

На Тоскова Ливада има вила изолирана од сè

Почнаа врнежливите денови, ама тоа не е страшно ако имаме желба за патување.