20.12.2021

„Отцепена“ планинска викендица достапна за изнајмување

На платформата на Кајак.мк може да наидете на многу објекти кои се идеални за бегство и каде апсолутно никој не може да ве пронајде. Отцепени од градскиот метеж, хаосот и гужвата, овие викендици се идеални за луѓето кои бараат секаков начин за да одморат глава од напорната работа.


Интересно е што се повеќе патувачи бараат планински викендици на подолг период се со цел да го почуствуваат животот на планина. Денеска ќе ве запознаеме со вилата Лисината која е вистински предизвик за луѓето кои се хронични приврзаници за мобилните телефони. 

Вилата се наоѓа на 12 километри од Берово или пак на 4 километри над Беровското езеро, покрај самиот пат кон граничниот премин Клепало. 

Вилата располага со 3 спални соби од кои 2 од нив се со брачен кревет, а третата спална соба е со 2 поединечни кревети.


Зошто велиме дека ова вила е предизвик за оние кои се опседнати од интернетот. Ова вила нема Wi-Fi, а долгиот престој овде може да влијае на вашиот мобилен интернет. Звучи примамливо нели? 

Домаќинот Ѓорѓи вели дека пред самата вила тече мала рекичка, а вилата е опколена со густа букова и борова шума.

Можеби дел од вас го разбравте насловот на погрешен начин, па затоа мора да ви потенцираме дека до вилата има асфалтен пат, но она што ја прави ова вила отцепена е фактот дека околу неа нема друг изграден објект. 


Вилата е идеална за луѓето кои се вљубеници на пешачењето и уживањето во природа. Вилата има чиста природна изворска вода за пиење. Она што треба да го знаете е дека најблискиот ресторан е на 3 километри оддалеченост.

Дали ви звучи предизвикувачки да престојувате овде? Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Елена Николова

    20.12.2021 20:51

    Зависник од телефон, така што една ваква рехабилитација би ми била добредојдена.

Прочитајте повеќе

Сместување во облаците: Посетете го „Старо Село“

Но нашите наслови соодвестуваат со сместувањата, бидејќи навистина можете да го доловите тоа чувство кое сакаме да ви го потенцираме.

Организираме еднодневни диви тим билдинг патувања до островот „Голем Град“

Кајак.мк гради еден поинаков свет, во кој секој заслужува да биде среќен и свет во кој конечно ќе им се даде предност на оние кои досега не биле забележани на туристичката мапа во Македонија.

Модерни апартмани во Маврови Анови достапни за резервации

За оние кои преку лето не може да поднесат топли ноќи, тимот на Кајак ве потсетува дека има изградено база со еден куп планински сместувања во кои можете да побегнете и да се засолните се до завршувањето на топлотниот бран.

Живка Ѓурчиновска, жена земјоделка која не им се плаши на предизвиците

Живка вели дека промените и ризиците најчесто ги презема без страв и двоумење. Така се родила и приказната со насадите од лешници по кои е препознатлива во селото и околината.

Во македонско село има ранч со базен кој мора задолжително да го посетите

Сигурно многумина од вас се уште не слушнале дека во село Оморани е отворен простран нов ранч кој располага со три базени, огромна површина парк со животни и прекрасна околина во која можете да пешачете.

Одличен тим билдинг на три преставништва од Македонија, Албанија и Косово

Покрај традиционалниот ручек кој имавме можност да го дегустираме во селото, групата имаше прилика да ја реализира турата „Мазатар Бајрак“ со 4x4 џипови се до највисоката точка од каде се гледаат двете прекрасни Охридско и Преспанско езеро.