10.03.2022

Викендица на Попова Шапка со простран балкон

Тимот на Кајак.мк вели дека за Попова Шапка нема лош период од годината за престој. Од кои причини? 
Причините се повеќе од јасни. Атрактивен ски центар преку зима, интересни атракции кои може да ги користите преку пролет и лето, како и чист планински воздух кој може да го дишете во текот на цела година.


Ние денеска ќе ве запознаеме со уште една уникатна викендица која се наоѓа во првиот ред од викенд населбата, а која располага со простран балкон идеален за сончање со кафе или чај. 


Домаќинот Дејан вели дека вилата нуди прекрасен отворен поглед кон ски стазите, а самата вила има паркинг простор. За оние кои се уште не отишле на скијање, треба да знаат дека новите снежни врнежи ја продолжија сезоната на Шапка и се уште се во функција ски лифтовите и жичарите. 

Доколку сакате да погледнете повеќе информации за вилата, фотографии и контакт за резервација, тогаш кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Престојувајте во вила на 1600 метри надморска височина

Домаќинската атмосфера во вилата и мирот кој зрачи претставуваат идеално место за сите кои бегаат од секојдневниот и брзиот ритам на живот во подруг и поопуштен свет.

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.

Вила со базен и џакузи на Беровско езеро

Вилата има сместувачки капацитет кој има џакузи во собите. Дел од собите се опремени со џакузи, а дел се стандардни соби за престојување.

Уште еден ранч во Македонија во кој може да престојувате

Освен сместувањето и ресторанот, овде се наоѓа и езеро, мини зоолошка градина и доста стази за трчање или прошетка.

Пчеларството за мене е слобода, мир и спокој на планина

Зуењето на пчелите, кроткото движење на соголените гранки, мирисот на билки и слобода и бескрајната среќа на бивање живи е она кое го води него во медениот пат и кон градењето нап приказната.

Апартмани во Дојран со прекрасен поглед кон езерското изгрејсонце

Денеска ќе ве запознаеме со „Апартмани Санрајс“ кои се наоѓаат на влезот од Стар Дојран или пак во новата населба која постојано расте.