10.03.2022

Викендица во Маврово која честопати ја посетуваат елен и срна

Денеска ќе ве запознаеме со уште една прекрасна викендица која домаќините ја нарекуваат „Патека на елените“ поради фактот дека во самото дворче честопати поминуваат еден елен и срна, а нивните траги ги поттикнале да ја преименуваат ова сончева викендица по нивната невообичаена активност.


Домаќинката Оли вели дека викендицата се наоѓа на прекрасно место каде постојано ја грее сонце, опкружена е со прекрасна шума и нуди прекрасен поглед. Од самиот двор госите имаат поглед кон потопената црква и кон ски стазите.


Преку лето дворот и околината се доста зелени. Зеленото и тревно дворче има многу цвеќиња, кои при летен нежен ветер ја замирисуваат сета околина на лаванда. Домаќините додаваат дека вилата е во доста мирна и тивка област и поради таа причина животните овде се чуствуваат побезбедни и честопати знаат да поминат. Што се однесува до дивиот свет во националниот парк „Маврово“ домаќините се надеваат дека животни ќе има во се поголем број и дека ќе расте свеста кај народот за заштита на животинскиот свет.


За оние коишто сакаат да побегнат од градскиот сообраќај и сивилото на градот, Маврово е идеално место за одмор.

Викендицата е на два спрата. На првиот спрат има дневна, кујна и трпезарија како заеднички простор, две спални, во едната спална има брачен кревет, а во другата спална има кревет на развлекување, купатило и тераса.


Вториот спрат е поткровје кое е целосен отворен простор и има капацитет за 4 лица. Во него има брачен кревет и два единечни кревети. Во отворениот широк простор има дел кој се користи за дневен простор, а преграден дел со ново купатило и туш кабина.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Престојувајте во вила на 1600 метри надморска височина

Домаќинската атмосфера во вилата и мирот кој зрачи претставуваат идеално место за сите кои бегаат од секојдневниот и брзиот ритам на живот во подруг и поопуштен свет.

Вила во природа и на само 10 минути од Смоларскиот водопад

За да ве убедиме да го посетите овој крај, во нашата база на сместувања додаваме уште една одлична вила за престој која е на само 10 минути пешачење од смоларските водопади. Таа е идеална за луѓето кои бараат престој во природа.

Вила со базен и џакузи на Беровско езеро

Вилата има сместувачки капацитет кој има џакузи во собите. Дел од собите се опремени со џакузи, а дел се стандардни соби за престојување.

Уште еден ранч во Македонија во кој може да престојувате

Освен сместувањето и ресторанот, овде се наоѓа и езеро, мини зоолошка градина и доста стази за трчање или прошетка.

Пчеларството за мене е слобода, мир и спокој на планина

Зуењето на пчелите, кроткото движење на соголените гранки, мирисот на билки и слобода и бескрајната среќа на бивање живи е она кое го води него во медениот пат и кон градењето нап приказната.

Апартмани во Дојран со прекрасен поглед кон езерското изгрејсонце

Денеска ќе ве запознаеме со „Апартмани Санрајс“ кои се наоѓаат на влезот од Стар Дојран или пак во новата населба која постојано расте.