08.08.2023

Ресторан во Трпејца со прекрасен поглед на зајдисоцето

Ресторан во Трпејца со прекрасен поглед на зајдисоцето

Ако сакате вкусна пастрмка и прекрасен поглед кон Охридското езеро, тогаш посетете го ресторанот Уно во Трпејца. Уште една одлична гастро дестинација со прекрасен персонал, на мирна и тивка локација од денеска е дел од светот на Кајак.мк.


Тимот на Кајак.мк ви препорачува да ја вкусите чорбата од охридкста пастрмка која е извонреден специјалитет на кујната.


Секое јадење можете да го комбинирате со традиционалното охридско ѓомлезе, а како главно јадење овде можете да вкусите пастрмката на скара, во комбинација со фамозното охридско макало, чаша бело суво вино и салата.


Уно има прекрасен поглед кон езерото, особено за време на зајдисонцата. Затоа ве советуваме да го посетите ресторанот во попладневните часови. Точната локација како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.