04.08.2023

Дали сте слушнале за рибникот Желевица?

Дали сте слушнале за рибникот Желевица?

До тимот на Кајак.мк пристигнаа многу препораки и пофални зборови за рибникот Желевица кој се наоѓа во село Тработивиште во Општина Делчево. Се што дознавме за овој рибник е тоа дека подготвува свежа пастрмка и крап. Може да се купи свежа и неподготвена риба, а може и да се нарача подготвена риба. За овој рибник патувачите и гурманите ни велат дека тие коишто дошле еднаш се вратиле повторно.


Рибникот се наоѓа на 2 километри од село Тработивиште на регионалниот пат Делчево-Берово. Името го добива од самата река Желевица која тече во падините на планината Влаина. За оние кои се заинтересирани да го посетат рибникот, треба да знаат дека овде има и доста приватни сместувања кои можете да ги резервирате преку базата на Кајак.мк

Повеќе информации за точна локација и телефонски број можете да добиете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.