18.09.2021

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Еј друштво. Месеците октомври и ноември знаат да бидат доста депресивни кога станува збор да престој во градските урбани средини. Повеќето од вас со сигурност ќе се согласат дека доколку имале можност би го понеле својот компјутер и лап-топ би би работеле некаде надвор од центарот на градор, каде може на раат да се креираат нови идеи, а воедно да се ужива во спокојната природа.


За да им помогнеме на таквите кои летово немале и се уште немаат шанса да ги напуштат домовите поради работните обврски, тимот на Кајак.мк Ве запознава со уште една уникатна вила опколена со зеленило, а во која би биле за половина час од центарот на Скопје.


Станува збор за вила која се наоѓа пред населбата Пинтија, а која е на скромна надморска височина што го прави воздухот поразличен од градскиот.

Домаќинот Филип вели дека местото е идеално за релаксација и мир од секојдневната бркотница, а исто така претставува можност за оние кои сакаат да посветат повеќе време на себе и на своите најблиски. Вилата има детско игралиште што е идеална опција за фамилијарни седенки, овде постои можност децата да сликаат и творат во природа или да се активираат со разни други детски активности.


Куќата располага со огромен двор, што ви дава интимност и го оддалечува соседните куќи од вас.

Во непосредна близина на вилата се наоѓа патека која може да се користи за прошетки, а она што можеби е доста важно да се потенцира е фактот дека вилата дозволува влез на домашни миленици.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Засадивме нови 150 дрвца на тим билдинг во Крушево

Нов тим билдинг, нови 150 засадени дрвца!

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Вила на Маврово

Етно куќа во Преспа: Престојување кое нуди искуство од друга димензија

Сместување во Преспа

Падна првиот снег на Пелистер

Снежните денови ни доаѓаат!

Резервирајте ја вила на Маврово со романтичен двор и поглед кон езерото

Вила со базен на Маврово

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Тим билдинг на Попова Шапка. Нови 35 дрвца, нови насмевки и нови спомени