10.12.2021

Уникатна вила во Маврово достапна за резервации

На Маврово се отвора ски сезоната на 11-ти декември. Ќе работат 6 ски лифта, а тоа е и причината поради која треба да ја резервирате ова уникатна Вила E&Е која од денеска е дел од нашата база.


Нема ништо поромантично од снежно Маврово. Без разлика дали сте љубители на зимските спортови како скијање или сноубордин или пак обожавате пешачење по снег, зимата е идеално годишно време да се помине во овој национален парк.


Ние го запознавме домаќинот Мефо кој ни ги отвори вратите за светот на Кајак.мк и ни даде до знаење дека ова вила се наоѓа во непосредна близина на сите знаменитости во Маврово.


Таа е во близина на езерото, недалеку од ски-центарот, а во околината има хотели и ресторани.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Goce Lazarovski

    15.12.2021 21:17

    Kolku kosta nokjevanje?

  • Marija Karevska

    11.12.2021 11:27

    Zdravo Dali imate slobodno za nova godina

Прочитајте повеќе

Уникатна викендица во Маврово која е достапна за изнајмување

Среќни сме што денеска објавуваме уште една уникатна викендица на Маврово која може да ја резервирате преку нашата платоформа.

Правам домашни сапуни, занает кој го наследив од мојата баба

Ваква скромна позитивна приказна има нашата локална хероина Даниела која веќе со години наназад произведува домашни сапуни по “тајниот рецепт“ на својата мајка и баба.

Правиме сè за Пониква да го добие заслуженото внимание

Денеска сакаме да ве запознаеме со човекот кој неуморно работи за промоција, оддржување и изнајмување ски опрема и инструктори на Пониква.

Изградивме наша ски патека во Подмочани долга 120 метри

Патеката се наоѓа во населеното место каде во непосредна близина поминува регионалниот пат кој води до туристичките езерски летувалишта и граничниот премин „Маркова Нога“.

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Вила во Ниже Поле

Сигурно некој дедо кришум ми ја намачкал устата со вино

Малите бутик винарии и индивидуалците кои произведуваат вино и ракија се новиот предизвик за туризмот во Македонија.