26.12.2021

Дрвена планинска вила со камин и природно езерце во самиот двор

Ако има прашање кое денес често го поставуваме, тоа е прашањето: Каква музика би слушале со вашите најблиски додека престојувате во оваа уникатна планинска дрвена куќа која е изработена од природни материјали? Какви мисли ќе ви поминуваат низ глава додека уживате со чајот во рака и со поглед вперен кон природата која ве опружува или пак кон природното езерце коешто се наоѓа пред самата „Вила Гора“?


Без разлика каков и да е одговорот, тимот на Кајак.мк е среќен што од денеска ви обезбедува уште една уникатна вила на 1050 метри надморска височина и на само еден километар од граничниот премин Делчево.


Регионот кој никогаш не би помислиле дека нуди вакви уникатни сместувања, сега станува атрактивен за многу авантуристи поради планинарските и велосипедски патеки по кои може активно да ги исполните вашето слободно време и секако поради ниските цени кои може да си ги дозволи скоро секој. 


Домаќинот Далибор вели дека објектот во моментот го резервираат луѓе кои сакаат да уживаат во природата, сакаат да ја заменат градската канцеларија со привремена планинска канцеларија од каде ќе може да работат он-лајн.


Она на кое тој е фокусиран во моментот е изградба на визба во карпите каде ќе може да се дегустира вино и ракија, како и изградба на сауна која ќе биде во склоп со објектот.


Вилата има две спални соби, огромен салон од 40 метри квадратни, опремена кујна и купатило. Има wi-fi за луѓето коишто сакаат да работат од лап-топ, а исто така има и прекрасен камин.

Знаеме дека сакате да дознаете повеќе информации за вилата, да погледнете повеќе фотографии и да извршите резервација. За повеќе информации, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Marija Manevska

    11.01.2022 15:41

    Prekrasno mesto za uzivanje so semejstvoto...topli preporaki od iskustvo

Прочитајте повеќе

Уникатна викендица во Маврово која е достапна за изнајмување

Среќни сме што денеска објавуваме уште една уникатна викендица на Маврово која може да ја резервирате преку нашата платоформа.

Правам домашни сапуни, занает кој го наследив од мојата баба

Ваква скромна позитивна приказна има нашата локална хероина Даниела која веќе со години наназад произведува домашни сапуни по “тајниот рецепт“ на својата мајка и баба.

Правиме сè за Пониква да го добие заслуженото внимание

Денеска сакаме да ве запознаеме со човекот кој неуморно работи за промоција, оддржување и изнајмување ски опрема и инструктори на Пониква.

Изградивме наша ски патека во Подмочани долга 120 метри

Патеката се наоѓа во населеното место каде во непосредна близина поминува регионалниот пат кој води до туристичките езерски летувалишта и граничниот премин „Маркова Нога“.

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Вила во Ниже Поле

Сигурно некој дедо кришум ми ја намачкал устата со вино

Малите бутик винарии и индивидуалците кои произведуваат вино и ракија се новиот предизвик за туризмот во Македонија.