20.09.2021

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Она на кое сме горди ние како тим на Кајак.мк е фактот дека успеавме да изградиме едно ново движење, односно да ја акцентираме приватноста на туристот и потребата да се изолира од работниот хаос и секојдневните обврски кои ги има.


Драго ни е што се повеќе домаќини се одлучуваат да ги отворат своите врати за светот на Кајак.мк во кој патувачи се луѓето кои знаат да ценат труд, успех и да ги поддржат локалните херои кои прават мали нешта од огромно значење за развојот на туризмот во Македонија.


Денеска ќе ве запознаеме со домаќинката Сашка, чија вила со базен и раскошен двор се наоѓа во туристичката населба „Шупли Камен“ која како дестинација е идеална за брзи и кратки викенд одмор, за пресој на подолг период или “преселување на вашата он-лајн канцеларија“ марак на еден месец.


На само 50 метри од вилата тече реката Пчиња, а во околината во која се наоѓа вилата има прекрасна шума низ која има стаза за пешачење.

Вилата има свој базен на отворено кој може да се користи во текот на летната сезона, тениско игралиште кој исто така е достапно за гостите додека траат топлите денови.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Засадивме нови 150 дрвца на тим билдинг во Крушево

Нов тим билдинг, нови 150 засадени дрвца!

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Вила на Маврово

Етно куќа во Преспа: Престојување кое нуди искуство од друга димензија

Сместување во Преспа

Падна првиот снег на Пелистер

Снежните денови ни доаѓаат!

Резервирајте ја вила на Маврово со романтичен двор и поглед кон езерото

Вила со базен на Маврово

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Тим билдинг на Попова Шапка. Нови 35 дрвца, нови насмевки и нови спомени