02.12.2021

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

На само една милја од центарот на градот Берово и на самиот пат кој води до Беровското езеро се наоѓа вила Савако, која од денеска е дел од базата на Кајак.мк, а која вила може да ја резервирате со еден клик ОВДЕ.


Вила савако се наоѓа во област која е идеална за луѓе кои бараат начин како да побегнат од градскиот метеж и да ја искористат природата за активен одмор.


Недалеку од вилата има подолги патеки кои водат до Беровското езеро.

Дворот на вилата е простран и зелен. Преку летниот период во самиот двор има монтажен базен, а додека на зима, дворот е прекриен со снежна покривка.


Вилата е иделана за фамилијарни патувања, за родители кои настојуваат своите деца да дишат чист планински воздух, а знаеме дека Берово и околината го нудат тоа.

Повеќе информации, фотографии и контакт за резервација може да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Уникатна викендица во Маврово која е достапна за изнајмување

Среќни сме што денеска објавуваме уште една уникатна викендица на Маврово која може да ја резервирате преку нашата платоформа.

Правам домашни сапуни, занает кој го наследив од мојата баба

Ваква скромна позитивна приказна има нашата локална хероина Даниела која веќе со години наназад произведува домашни сапуни по “тајниот рецепт“ на својата мајка и баба.

Правиме сè за Пониква да го добие заслуженото внимание

Денеска сакаме да ве запознаеме со човекот кој неуморно работи за промоција, оддржување и изнајмување ски опрема и инструктори на Пониква.

Изградивме наша ски патека во Подмочани долга 120 метри

Патеката се наоѓа во населеното место каде во непосредна близина поминува регионалниот пат кој води до туристичките езерски летувалишта и граничниот премин „Маркова Нога“.

Планинска куќа во Ниже Поле идеална за цела фамилија

Вила во Ниже Поле

Сигурно некој дедо кришум ми ја намачкал устата со вино

Малите бутик винарии и индивидуалците кои произведуваат вино и ракија се новиот предизвик за туризмот во Македонија.