09.11.2021

Модерна вила на Велешко езеро со базен и прекрасен поглед

Дали има такви кои би сакале да скршнат до велешкото езеро познато како Младост и да уживаат барем на еден викенд? Доколку има такви патувачи кои редовно се на нашата платформа за патување нека кренат два прста и нека продолжат со читање на нашето денешно четиво бидејќи имаме нова уникатна вила која од денеска е дел од базата на Кајак.мк


За ова уникатна вила гарантираме дека ќе има куп резервации во текот на цела година. Нејзиното име е вила Луција и преставува нов и модерен објект кој се наоѓа на најчистите вештачки езера во Македонија. Езерото Младост е познато по многубројните летниковци, винарии, ресторани и кафулиња, како и пешачките патеки околу езерото кои ќе ви го направат активен денот.


Ова уникатна вила се наоѓа на тивко и мирно место и нуди делумен поглед кон езерото, а она кое за нас е најважно е дека вилата е добро позиционирана со прекрасен поглед за време на изгрејсонцата.


Домаќините кои ја отворија вратата за светот на Кајак.мк се погрижиле ова вила да одговори на сите барања на патувачите. Во самиот двор има игри за деца, а околината на вилата е исполнета со ресторани и кафичи каде би можело да се седне на ручек или вечера.


Вилата има приватен базен кој е наменет за летните периоди, а преку зимата таа нуди можност за активни прошетки надвор од градскиот метеж и врева.


Вилата има неколку студија и апатман. Сите имаат комплетно опремена кујна со фрижидер, шпорет, плотна, блендер, апарат за кафе и тостер како и комплет садови, ТВ, клима инвертер, комплет купатило со подно и ѕидно греење, удобни и нови лежаи, wi-fi, приватен базен со простор за деца со трамболина, туш кабина, летниковец со скара и маси и столови за пикник надвор околу базенот и сопствен паркинг за 7 возила.

Дел од студијата се со брачни кревети, а дел се поединечни легла. Апартманот има дневна соба со кревет на развлекување и спална соба. Во секоја соба има можност за плус еден кревет и бебешко креветче. 


Доколку сакате повеќе информации за вилата, фотографии и контакт за резервација кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

Вилата е стационирана во туристичката населба Абланица, а недалеку од неа има пололги патеки кои водат до Беровското езеро.

Посетете го село Ореше: Идеална област за активен одмор

Додека на високите предели од Македонија си вее снег, на пониските предели низ државата се уште имаме можност за активно пешачење низ есенската идила.

Планинска куќа со поглед кон Бистра достапна за резервации

Домот во околината на Жировница кој од денеска е дел од базата на Кајак.мк е на надморска височина од околу 950 метри.

Се одлучив да произведувам рачно и уникатно, тоа го ценат луѓето со животен стил

Надица е битолчанка, а за себе вели дека е нетрпелив оптимист кој има оригинални идеи. Се одлучила да се посвети на креативноста, а главен акцент да и биде модата, која ќе ја пропагира на свој уникатен начин.

Нов тим билдинг и 200 нови дрвца во регионот на Крушево

Ние знаеме да кажеме: Викенд исполнет со нови приказни и нови искуства.

Срцето ми се полни кога гледам детски насмевки

Тимот на Кајак.мк е во постојана потрага по хероите кои прават мали нешта од огромно значење за туризмот и општеството.