15.11.2021

Вила во Маврово која е во совршена комбинација со есента

Од денеска имаме уште една вила во Маврово која се наоѓа на одлична локација и со поглед кон самото езеро. Вила Датони е дел од базата на Кајак.мк која веќе ја достигнува бројката од 220 уникатни сместувања. 


Вилата е со прекрасен дрвен ентериер кој Ви ја доловува планината, а прекрасниот поглед кон езерото е момент кој заслужува да му посветите време со чаша топол чај.


Вилата е недалеку од ски центарот, што претставува одлична можност за скијачите и за сите оние кои сакаат да ги поминат зимските денови на ски стазите или на бачилата каде може да се сончаат на снегот. 

Таа располага со три спални соби, а капацитетот е за 7 лица.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

Вилата е стационирана во туристичката населба Абланица, а недалеку од неа има пололги патеки кои водат до Беровското езеро.

Посетете го село Ореше: Идеална област за активен одмор

Додека на високите предели од Македонија си вее снег, на пониските предели низ државата се уште имаме можност за активно пешачење низ есенската идила.

Планинска куќа со поглед кон Бистра достапна за резервации

Домот во околината на Жировница кој од денеска е дел од базата на Кајак.мк е на надморска височина од околу 950 метри.

Се одлучив да произведувам рачно и уникатно, тоа го ценат луѓето со животен стил

Надица е битолчанка, а за себе вели дека е нетрпелив оптимист кој има оригинални идеи. Се одлучила да се посвети на креативноста, а главен акцент да и биде модата, која ќе ја пропагира на свој уникатен начин.

Нов тим билдинг и 200 нови дрвца во регионот на Крушево

Ние знаеме да кажеме: Викенд исполнет со нови приказни и нови искуства.

Срцето ми се полни кога гледам детски насмевки

Тимот на Кајак.мк е во постојана потрага по хероите кои прават мали нешта од огромно значење за туризмот и општеството.