08.12.2021

Вила на Попова Шапка со базен и џакузи

Снежната покривка на Шара од ден на ден се зголемува, а во најава е официјалното отворање на ски сезоната на Попова Шапка. Тимот на Кајак.мк беше во обиколка на туристичката населба, каде воедно се запозна и со домаќините на вила Панорама.


Зимата на Попова Шапка може да биде многу романтична ако се одлучите да резервирате престој во вила Панорама која од денеска е дел од базата на Кајак.мк

Името „Панорама“ го добила називот по прекрасниот поглед кон ски терените и природата во текот на цела година.


Она што ја прави уникатна ова вила е фактот дека во самото сместување има затворен базен со топла вода и џакузи, кои може да се користат од страна на гостите.


Домаќините за Кајак.мк велат дека нивната вила честопати ја бараат и за веридби, родендени и разни семејни прослави како би можеле да си организираат една уникатна собиранка.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација од вила Панорама, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Коментари

  • Marjana giovska

    10.12.2021 12:39

    Dali moze da rezerviram za nova godina 31 do 2. 1. 2022

Прочитајте повеќе

Сместување во облаците: Посетете го „Старо Село“

Но нашите наслови соодвестуваат со сместувањата, бидејќи навистина можете да го доловите тоа чувство кое сакаме да ви го потенцираме.

Организираме еднодневни диви тим билдинг патувања до островот „Голем Град“

Кајак.мк гради еден поинаков свет, во кој секој заслужува да биде среќен и свет во кој конечно ќе им се даде предност на оние кои досега не биле забележани на туристичката мапа во Македонија.

Модерни апартмани во Маврови Анови достапни за резервации

За оние кои преку лето не може да поднесат топли ноќи, тимот на Кајак ве потсетува дека има изградено база со еден куп планински сместувања во кои можете да побегнете и да се засолните се до завршувањето на топлотниот бран.

Живка Ѓурчиновска, жена земјоделка која не им се плаши на предизвиците

Живка вели дека промените и ризиците најчесто ги презема без страв и двоумење. Така се родила и приказната со насадите од лешници по кои е препознатлива во селото и околината.

Во македонско село има ранч со базен кој мора задолжително да го посетите

Сигурно многумина од вас се уште не слушнале дека во село Оморани е отворен простран нов ранч кој располага со три базени, огромна површина парк со животни и прекрасна околина во која можете да пешачете.

Одличен тим билдинг на три преставништва од Македонија, Албанија и Косово

Покрај традиционалниот ручек кој имавме можност да го дегустираме во селото, групата имаше прилика да ја реализира турата „Мазатар Бајрак“ со 4x4 џипови се до највисоката точка од каде се гледаат двете прекрасни Охридско и Преспанско езеро.