03.08.2023

Предлог ресторан со вкусни специјалитети од риба

Предлог ресторан со вкусни специјалитети од риба

Базата на Кајак.мк ја збогатуваме со уште една одлична гастор дестинација, односно ја додаваме нашата 165-та гастро дестинација на која можете да уживате во одличните локални специјалитети и да го уживате правиот вкус на македонската кујна.


Многумина кои го посетиле рибниот ресторан Квин ќе ви речат „Не си заминувајте без да ги пробате вкусните ребра“, но ние би рекле дека овде акцент треба да ставите на вкусната свежа риба која ќе ви биде уловена од рибникот.

Ајде да се вратиме на почетокот. Сигурно се прашувате каде се наоѓа Ресторанот Квин? Точната локација која ќе ве одведе до самиот ресторан можете да ја најдете со еден клик ОВДЕ, како што веќе знаете тимот на Кајак.мк ги лоцира на мапа сите уникатни гастро дестинации.


За оние кои се противници на GOOGLE MAPS, еве неколку совети како да се стигне до ресторанот:

Ресторанот се наоѓа недалеку од Љубанци, селце лежи во подножјето на Скопска Црна Гора. Со пријатна клима и на надморска височина од околу 600 метри, овој предел ќе ви помогне за момент да заборавите на летните горештини кои владеат со главниот град.


Љубанци се наоѓа на околу 15 километри од центарот на Скопје, а за оние кои ќе се одлучат да го посетат ресторанот Квин, ние ги советуваме да го искомбинираат денот со активности во природа. Овде можете да го посетите Башинец од каде имате прекрасен поглед кон цело Скопје, а исто така можете да го посетите и манастирот Св. Никола.


Рибниот ресторан Квин работи секој ден освен понеделник, а наш совет е пред да го посетите да се јавите на контакт телефонот оставен за резервации.


За љубителите на вкусната риба, ви препорачуваме да вкусите свежа пастрмка или крап, а за љубителите на месото, овде можете да најдете вкусни ребра и ред други месни специјалитети.

Телефонскиот број за резервации како и мапа со локација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.