23.08.2021

Вила со базен и поглед кон охридското зајдисонце

Август и септември се идеални за одмор по одморот, нели? Добро сонце за уживање ќе имаме уште цели два месеца. Доколку нас не прашате кое е идеално време да одморите глава покрај базен, нашиот одговор е месец септември или октомври доколку сезоната ни се пофали со повеќе сончеви денови.


Тимот на Кајак.мк денеска ви ја преставува „Вила Марта“ која е дел од базата на приватни сместувања. Среќни сме што домаќинот Славчо ги отвори вратите за светот на Кајак.мк, а патниците трагачи по уникатни сместувања кои се страсно заљубени во населбата Рача веста ќе ја примат како добар поклон од нас.


Вилата располага со модерни и чисти апартмани. Прекрасниот поглед кон градот и езерото е само причина повеќе која ќе ве натера да престојувате овде. Домаќините велат дека сите гости кои се љубеници на планинарењето, имаат можност да изнајмат водич кој ќе ги придружува и ќе ги запознае со убавините на околните планини.


Позицијата на вила Марта е таква што центарот на градот е оддалечен 7 минути, а плажите се оддалечени од 2 до 5 минути со кола.

Повеќе информации за сместувањето, цени и фотографии, може да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме