28.07.2023

Дали сте слушнале за етно комплексот Бадеријана?

Дали сте слушнале за етно комплексот Бадеријана?

Тимот на Кајак.мк ве информира дека од денеска нашата база се збогатува со уште една гастрономска дестинација која го носи називот Бадеријана. Станува збор за етно комплекс кој се наоѓа во Катлановска Бања и е иделана викенд дестинација за оние кои сакаат да побегнат од градските средини и уживаат во природа.


Домаќините кои ни ги отворија портите за светот на Кајак.мк велат дека во Бадеријана може да се ужива во отвореното дворче или пак во затворениот ресторан. Има капацитет за вкупно 80 лица, а како специјалитети ви издвојуваме да го вкусите катлановскиот крап кој се подготвува овде.

Повеќе информации за точна локација како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.