08.10.2021

Падна првиот снег на Пелистер

Ова не е приказна која сте навикнати да ја прочитате на Кајак.мк, ова е едно навестување дека ќе имаме добра зима со многу снег и снежни активности. За луѓето кои се скијачи и бордери, тимот на Кајак.мк има супер вест! 

Според метео прогнозите и разговор со оние кои го следат и времето дури и за земјоделски прогнози, се очекува барем за скијачите и бордерите квалитетна зима со повеќе снег и студени периоди.


Фотографиите кои ги споделуваме се направени од Стефан Петровски и целиот тим кој е дежурен на Антена, на Пелистер.

Температурите на нашата Баба планина со врвот Пелистер достигнуваат и до -3 степени целзиусови, а токму тие ни го донесоа и првиот есенски снег за оваа 2021 година! Според прогнозите ниските температури ќе се задржат и понатаму што значи дека снегот ќе продолжи да паѓа.


Овде ви го поставуваме прашањето: Што би сакале да резервирате: Викендица на Берово со прекрасен поглед кон браната и чајче во рака или пак сакате да престојувате на Баба и да се искачите на Антена?

Што и да одберете нема да згрешите! Доволно е да кликнете ОВДЕ и да ги погледнете сите сместувачки капацитети кои ги имаме на Кајак.мк

Фото: Стефан Петровски
Делумен извор на текст: babambitola.mk


Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Засадивме нови 150 дрвца на тим билдинг во Крушево

Нов тим билдинг, нови 150 засадени дрвца!

Вила на Маврово идеална за дождливи денови

Вила на Маврово

Етно куќа во Преспа: Престојување кое нуди искуство од друга димензија

Сместување во Преспа

Падна првиот снег на Пелистер

Снежните денови ни доаѓаат!

Резервирајте ја вила на Маврово со романтичен двор и поглед кон езерото

Вила со базен на Маврово

Засадени нови 35 дрвца на тим билдинг на Попова Шапка

Тим билдинг на Попова Шапка. Нови 35 дрвца, нови насмевки и нови спомени