09.08.2023

Апартман во Златибор идеален за едно семејство

Апартман во Златибор идеален за едно семејство

Базата на приватни сместувања на Кајак.мк постепено се шири и надвор од Македонија. Денеска сакаме да ве информираме дека имаме уште еден прекрасен апартман кој што се наоѓа во Златибор.


Станува збор за нов апартман, со големина од 40 метри квадратни и идеален да прими едно четири члено семејство.

Апартманот има спална соба со балкон, бесплатен паркинг пред самиот објект, Wi-Fi, Netflix и разни чаеви и кафе за гостите.


Апартманот е опремен со пешкири и се што е неопходно за одмор.

За нас нема лошо време во годината кога треба да го посетите Златибор. Прекрасна планинска дестинација која ќе ви ги наполни батериите. Локалните угостителски објекти нудат локална храна, а фактот дека сте на одлична надморска височина е причината поради која треба да ги искористите слободните денови за активен туризам во Златибор.

Повеќе информации за сместувањето можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.