15.09.2021

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Кога престојуваме во уникатно сместување недалеку од брегот на Охридското езеро не е важно дали е лето, есен, зима или пролет. Погледот кон езерото и брановите кои шумат во текот на ноќта се двете придобивки кои ќе ни ги наполнат батериите, макар и за само еден викенд.

Вилата Кочески е дел од базата на Кајак.мк за кое сместување домаќинот Тони вели дека може да се престојува и со домашни миленичиња.


Предноста од престојувањето во ова вила е тоа што се наоѓа непосредно до кејот на езерото по кој може да уживате со утринско трчање или пешачење. До самата вила има багремова шума, а самата вила има простран двор во кој може да се подготви скара.

Среќни сме што домаќините на вилата се PET FRIENDLY, a исто така им овможуваат на гостите и заеднички дружења во дворчето во кое има поставено маси и столови.


Соседството е мирно, а областа е доста тивка, што ви овозможува услови за он-лајн работа. За оние кои не беа во можност да искористат летен одмор, тимот на Кајак.мк им ја препорачува вилата како место за брз рестарт и есенско полнење на батериите.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервации кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме