14.11.2021

Престојувајте во планинска етно колиба на 1250 мнв

Есента на Пониква е момент кој заслужува да му дадете внимание. Љубителите на добрите шарено златни бои, страсните гастрономи и луѓето кои живеат за активен туризам во никој случај не би згрешиле доколку одвојат барем еден викенд и да ја посетат оваа дестинација.


Тимот на Кајак.мк е среќен што базата од приватни сместувања од ден на ден се повеќе расте, а во неа може да се најде од најмодерно сместување до етно/планински вили кои се достапни за секој страсен патувач.

Денеска ќе ве запознаеме со уште една уникатна етно вила која може да ја најдете во базата на Кајак.мк, а која вила е целосно изолирана им нуди мир и тишина на гостите.


Станува збор за вила Пајо која се наоѓа во регионот Пашаџиково, а која вила е опколена со аришова и букова шума.

Вилата се наоѓа на 1250 метри надморска височина, а доколку прашате некој поискусен доктор, со сигурност ќе ви каже дека овој предел на Пониква се смета за воздушна бања, која со помош на аришовото дрво нуди огромни здравствени придобивки.


Домаќинот Павел, кој ги отвори своите врати за светот на Кајак.мк вели дека вилата е уредена во етно стил, а градбата е од камен, што има цел да им понуди уникатен престој на гостите.

Вилата се наоѓа недалеку од ски-центарот, а во нејзината околина има пешачки патеки, ресторан и манастир.


Располага со три спални соби, од кои едната соба е со брачен кревет, а двете соби се со по единечни кревети. Покај спалните, вилата има дневен престој чиј ентериер е во склоп со планината.

Доколку сакате повеќе информации, фотографии и контакт за резервација, кликнете ОВДЕ.

 

Фото: coci_lazarevski

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

Вилата е стационирана во туристичката населба Абланица, а недалеку од неа има пололги патеки кои водат до Беровското езеро.

Посетете го село Ореше: Идеална област за активен одмор

Додека на високите предели од Македонија си вее снег, на пониските предели низ државата се уште имаме можност за активно пешачење низ есенската идила.

Планинска куќа со поглед кон Бистра достапна за резервации

Домот во околината на Жировница кој од денеска е дел од базата на Кајак.мк е на надморска височина од околу 950 метри.

Се одлучив да произведувам рачно и уникатно, тоа го ценат луѓето со животен стил

Надица е битолчанка, а за себе вели дека е нетрпелив оптимист кој има оригинални идеи. Се одлучила да се посвети на креативноста, а главен акцент да и биде модата, која ќе ја пропагира на свој уникатен начин.

Нов тим билдинг и 200 нови дрвца во регионот на Крушево

Ние знаеме да кажеме: Викенд исполнет со нови приказни и нови искуства.

Срцето ми се полни кога гледам детски насмевки

Тимот на Кајак.мк е во постојана потрага по хероите кои прават мали нешта од огромно значење за туризмот и општеството.