17.08.2023

Предлог викенд настан за продолжениот викенд за 28-ми август

Предлог викенд настан за продолжениот викенд за 28-ми август

Ако се уште размислувате каде да го искористите продолжениот викенд на 28-ми август, тимот на Кајак.мк ве советува тоа да биде кампот Љубаништа, каде нашиот локален херој ЈОЈО организира настан заедно со пријателите!


Настанот под наслов Jojo’s United има цел да ги спои пасијата кон храната, начинот на живеење и музиката. За организаторите ова е прв ваков настан кој ќе трае од 25.08-28.08!


Според интерактивната мапа можете да видите дека на настанот ќе има Jojo’s bar Bq full set, sunset seassion со @djchvare , @d0uble_g , @bojanjanev , @berry_qyat , @stfnmane, достапност до адреналинскиот парк, детски катче, водени спортови, зона за камување и многу друго.

Повеќе информации можете да најдете на: https://www.facebook.com/campingmacedonia

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.