Кападокија е еден од најубавите пејзажи на светотсе, се наоѓа во централна Турција во покраината Невшехир, и е вклучена во списокот на УНЕСКО за места со културно и природно значење за човечкото наследство. Позната е по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилишта.Кападокија во I век п.н.е. била римска провинција па подоцна била дел од Византија и Османлиското Царство. Таа изобилува со убавини кои го одземаат здивот на секој човек, од самовилските оџаци

Постирано на 26.03.2021 од Escape Travel
Разгледај

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 19.218 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море. Некогаш мал и тивок крајбрежен град, денес, Будва е метропола на црногорскиот туризам и ед

Постирано на 26.03.2021 од Escape Travel
Разгледај

Хотел FLOWER & SPA 5* - Голем, Драч, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Велигден во Златибор,Превоз,Три ноќевања со појадок и вечера ,Посета на Врњачка Бања, Христово Воскресение,

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел PICASSO 5* – Радиме, Валона, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел “ELYSIUM” 5* Валона, Дерми, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* – Валона, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел BLUE EYE 4* – Ксамил, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Club A 3* - Копаоник, Србија, зима 2020 / 2021, хотел Клуб А 3 * патување, зимување, скијање, спа , рекреација, забава,

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел BLUE SKY 4* – Саранда, цените се дадени на база ноќевање со појадок или вечера, по соба на ден, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

PREMIUM BEACH HOTEL 5*- ДРАЧ АЛБАНИЈА, ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ИЛИ СЕ ВКЛУЧЕНО,

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел PINI 3* - Саранда, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел LUXURY 4* – Ксамил, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

ВРЊАЧКА БАЊА - ВЕЛИГДЕН, ТРИ НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА, СМЕСТУВАЊЕ ВО ХОТЕЛ МЕРКУР НОВИ 4*, КОРИСТЕЊЕ НА ТЕРМАЛНИ БАЊИ

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел BRILANT 4* – Саранда, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел ALBANIAN STAR 4* - Голем, Драч , цените се дадени на база ноќевање со појадок, ручек и вечера по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Летување Вила Алвин - Саранда лето 2021, Цените се за нааем на соба за 7 ноќевања/8 дена, забава, едукација- Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел CLASS 4* – Ксамил, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

VM RESORT & SPA 4*- ДРАЧ АЛБАНИЈА, ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА СЕ ВКЛУЧЕНО, ЛЕТУВАЊЕ, МЕДЕН МЕСЕЦ

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Чартер програма Турција. Голем избор на луксузни хотели во Анталија, Белек, Сиде, Кемер, Аланија на база на all inclusive и ultra all inclusive. Цени од

Постирано на 26.03.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 57 патувања од 11 туристички агенции