31.07.2020 17:20

Во Скопје има приватни сместувања каде може да го донесете вашиот одмор

Се повеќе фамилии во Скопје се одлучуваат во своите домови да инвестираат со базени. Софија Јанева која на многумина од нашите патници им е позната како Adventures with Janeva, не советува дека слободните денови кои “кратко“ траат може да ги искористите доколку изнајмите вила/дом кој има отворен базен.


Многумина од вас, во периодот којшто помина и којшто доаѓа не би сакале да патуваат на плажа или пак сакаат поголема приватност. Затоа Кајак.мк во наредниот период ќе ја надополни базата со нови приватни сместувања кои поседуваат базени. Скоро во сите поголеми градови може да се надјде таков #дом кој барем еден ден може да биде ваш.


Софија ни раскажува дека нејзиниот релаксиран викенд го поминала на базен кај свои роднини кои живеат на Водно, но не го изнајмуваат објектот. Повеќе фотографии можете да погледнете на нејзиниот инста профил @janeva, но и да ве информираме дека во наредниот период ќе бидат додадени нови приватни сместувања кои вреди да ги посетите. Затоа, не заборавајте да кликнете #LIKE на Кајак.мк
Но дали можеби сакате да ве одведеме во Струга на еднодневно капење? Кликнете ОВДЕ за повеќе инфо


Прочитајте повеќе

И ова е во Македонија: Селото Зовиќ магнет за авантуристи

Запознајте го мариовскиот регион, односно едно од најпопуларните села, селото Зовиќ.

Има ли Истанбул свои песочни плажи?

Знаејќи ја бројката на луѓе коишто живеат во Истанбул, понекогаш си го поставуваме прашањето „оти“ овие луѓе се решиле да живеат во град кој постојано расте.

Во Македонија има хотел кој плени со охридска архитектура

Хотелски комплекс „Десарет“ - Пештани, дело на архитект Пантелеј Митков. Еден од бисерите на македонската хотелска архитектура од XX век, граден од 1971 - 1973 г., отворен 1975 г., со дополнителен анекс од 1984 г.

Од Валандово на Плавуш: Локално зеленило за досадни викенди

Ова верско светилиште се наоѓа во еден живописен предел на планината Плавуш, северозападно од Валандово, расположено во тишината и спокојот на природата, на чија убавина најповеќе се воодушевува окото на намерникот, на љубопитникот.

Предлог за 2ри Aвгуст: Беловиште- тетовскиот рај

Јулија Финдаковска испрати фотографии од Беловиште- Тетовско. Таа вели дека го посетила ова место за првпат во својот живот и за него заклучува дека е вистински рај.

Туристите го претворија Охрид во депонија

На фејсбук денеска осамнаа многу фотографии од утиринските часови во Охрид, на кои јасно се гледа дека има многу отпад. На социјалните мрежи реагираа многу лица. Ивор Мисковски чија фотографија ја преземамвме пишува