Лименас, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Вилата LORENIA (120м2) се наоѓа во Елани , Касандра, во комплексот вили со прекрасен двор. Ако сакате да останете на одлична локација, ова е куќата за вас и вашето семејство. Голем и воздушен простор за живеење ќе ве натера да се чувствувате како дома. Вилата располага со  комплетно опремена кујна со трпезарија  и дневен простор. Удобниот кауч е одлично место за навигација со добра книга. Ова е трокатна вила со две спални соби со еден брачен кревет, две спални соби со два еднокреветни кревет

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Скала Потамиа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Доколку барате луксузен и модерен комплекс, со сите потребни содржини за одмор во вистинска смисла на зборот, Вилата е вистинскиот избор за одмор во близина на една од најубавите плажи во Ситонија, Трани Аммуда. Од приватната плажа е само на 50 метри опремена со чадори и лежалки, на околу 1,5 км од првиот супермаркет и во близина на  таверните во Ормос Панагиас. Располага со  двокреветни соби, мезонети за четири до осум лица, трокреветни, четирикреветни и петкреветни вили на приземје Сите см

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

SUNNY VILLAS RESORT   ХАНИОТИ е комплекс од 8 нови луксузни вили се наоѓа на врвот на ридот со поглед на заливот на Торонеос и се целосно опремени за да ги покријат сите потреби што ви се потребни за да се опуштите и одморите за време на одмори. Секоја вила е опремена на тотално уникатен и современ начин и тие се разликуваат по големината и капацитетот на просторијата за да можат да ги задоволат потребите на паровите и на цели семејства, но сите тие ги имаат истите високи стандарди за сместу

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Вилата Afisia   (90м2) во Сарти е прекрасна куќа од соништата со допир на луксуз, погодна за лица со посебни потреби. Овој објект располага со  три спални соби, две купатила и исклучителна архитектура опкружена со прекрасен пејзаж. Трпезарија и кујната се целосно опремени со најсовремени апарати. Дневната соба со ТВ. Спалните соби вклучуваат три кревети на француски лежаи (два може да се поделат на два кревети). Бањите  се со тушеви се, а бањата на приземјето е погодна за лица со посебни пот

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Имотот е прекрасна vintage куќа направена од традиционален камен и бетон во шумoвита област надвор од Никити на само 100 метри од плажа! Вилата располага со импресивна градина од 4000м2 со мебел на отворено, лулашки, игралиште за деца и област за скара. Куќата нуди 5 спални и може да се сместат  до 10 гости. Пливање на полу-приватната плажа е уникатно чувство Вилата е во безбеден имот со паркинг. Со само неколку минути возење, стигнувате до Никити. Тоа е идеално место за големи семејства со

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Витопеди Вила се наоѓа на уникатно место Ватопеди, област со посебна микро клима, на полуостровот Ситонија, 100 метри од морето, и нуди прекрасен поглед на песочна плажа. Оваа луксузна тро-катна вила (320м2), изградена во приватна градина. Приземјето на вилата нуди неограничен пристап до убаво одржуваната градина и има елегантно декорирана дневна соба со камин, трпезарија и комплетно опремена кујна. Горниот кат се состои од два двокреветни соби, бања и голема тераса со прекрасен поглед на пр

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

TIAMO SECRETS VILLAS Beach Front Residence (130 м²)  е  сместен во Вурвуру во најубавиот  дел од Вурвуру Локација : на плажа Сместувачки капацитет: 8 возрасни Содржини: 4 спални соби Кујна-модерно и комлетно опремена Трпезарија Градина со лежалки

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Resort Resort Trikorfo се наоѓа меѓу старите маслинови градини во срцето на Халкидики, во близина на Геракини, Ситониа- Халкидики Современите и добро опремените сместувачки единици со луксузни елементи обезбедуваат приватност и удобност. Комплексот зафаќа површина од над 7,5 хектари, има бар на плажа, ресторан, паркинг простор, фудбалски и кошаркарски игралишта и игралиште за деца и е дизајниран да ги задоволи целосно сите потреби на дури и најсложените гости. Комплексот е изграден во населб

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Кристи Амудеа, Тасос, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Ксамил е мало крајбрежно селце во јужна Албанија, спротивно од северниот крај каде што се наоѓа грчкиот остров Крф.Еден од најфрекфентните дестинации од крајбрежните ресорти, лоциран јужно од Саранда на патот Бутринт. Најголема атракција во Ксамил се рестораните кои се наоѓаат на самите плажи кои во изобилие нудат свежа морска храна. Плажите во Ксамил се мали но се неверојтно чисти бидејќи морските струи кружат околу соседниот Канал на островот Крф.Вилата се наоѓа на околу 500 метри од една од п

Постирано на 10.07.2020 од Vardar Express
Разгледај

Вилата “Клеа“ се наоѓа во Ксамил, на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. Од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4 1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Постирано на 10.07.2020 од Vardar Express
Разгледај

Ксамил е мало крајбрежно селце во јужна Албанија, спротивно од северниот крај каде што се наоѓа грчкиот остров Крф.Еден од најфрекфентните дестинации од крајбрежните ресорти, лоциран јужно од Саранда на патот Бутринт. Најголема атракција во Ксамил се рестораните кои се наоѓаат на самите плажи кои во изобилие нудат свежа морска храна. Плажите во Ксамил се мали но се неверојтно чисти бидејќи морските струи кружат околу соседниот Канал на островот Крф.Хотел Driloni 3* e лоциран во Ксамил, на 800м о

Постирано на 10.07.2020 од Vardar Express
Разгледај

Валона е петтиот најнаселен град во Република Албанија. Валона е стар град основан во шестиот век п.н.е., првично познат по името Аулона. Градот се наоѓа на прекрасна локација, пред полуостровот Карабурун и Сазан Остров и е опкружен со плажи и карпест песок. Градот носи историска важност за Албанија, бидејќи беше домаќин на Првото национално собрание, кое ја прогласи независноста на земјата од отоманското владеење на 28-ми ноември 1912 година. Музејот на независност е посветен на овој историски

Постирано на 08.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Валона е петтиот најнаселен град во Република Албанија. Валона е стар град основан во шестиот век п.н.е., првично познат по името Аулона. Градот се наоѓа на прекрасна локација, пред полуостровот Карабурун и Сазан Остров и е опкружен со плажи и карпест песок. Градот носи историска важност за Албанија, бидејќи беше домаќин на Првото национално собрание, кое ја прогласи независноста на земјата од отоманското владеење на 28-ми ноември 1912 година. Музејот на независност е посветен на овој историски

Постирано на 08.07.2020 од Escape Travel
Разгледај

ЛЕТЕН ОДМОР НА ПЛАНИНА - АУРОРА 5***** БЕРОВО- ПАКЕТИ Промотивен пакет “ЛЕТЕН ОДМОР НА ПЛАНИНА" за незаборавен одмор на целото семејство !! Идеална

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ВИЛА БУШАТИ - КСАМИЛ - АЛБАНИЈА   Вилата Бушати е реновирана пред две години. Има дво креветни, тро креветни, тро креветни со помошен лежај(фотелја

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ЛЕТО 2020 - ТУРЦИЈА - ФОРТУНА ПРОГРАМА Ова лето поминете го во Турција на прекрасните плажи, топлото море и луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 1150 патувања од 10 туристички агенции