Златибор, Србија, зима 2020 / 2021, хотел Ирис 4 * патување, зимување, скијање, спа, забава, рекреација, санкање

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Користење на релакс центарот: затворен базен, сауна, солена соба, џакузи базен со лековита Пролом вода, парна бањаКористење на теретана и фитнес сала

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел MAJESTIC 4* - Драч , цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

На околу 300 километри од Скопје и само 20 километри од градот Крушевац, се наоѓа прочуената планина, колевката на јастребите, во можеби најпошумениот дел на Балканот, планината Јастребац. Околу прекрасното бајковито езеро се простира туристичкиот комплекс Јастребац Lake Resort, познат по исклучителната национална, но и интернационална кујна, домашни вина и нуди можност за секакви активности, планинарење, пешачки тури засите љубители на природата. Во склоп на резортот на располагање се два хотел

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

две ноќевања во Истанбул за 8ми март во хотел со 3* со вклучен појадок автобуски превоз и придружник - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел REGINA CITY 4* – Валона, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

8ми Март во БУДВА - Цена на аранжманот 85 евра / 5270 денари Промо цена 69 евра / 4280 мкд - Опција за посета на Тиват, Котор, Д

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

vidik-residence-apartments 3 * -kopaonik-zima-2021 - Zlatibor - zabava - rekreacija - SPA - skijanje - edukacija

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел CLASS 4* – Ксамил, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Апарт - Хотел EVAL 4* – Саранда, цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден, забава, летување - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

три ноќевања во Копаоник за 8ми март во вила Моцарт со вклучен појадок автобуски превоз и придружник - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

На 700-1500м надморска височина, во југозападна Србија...

Постирано на 26.02.2021 од Turist
Разгледај

Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура. Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина. Втор град по големина во Србија, по Белград. Градот изобилува со стари историски градби, со многу цркви, катедрала, синагога, тврдина, плоштади и други историски знаменитости. Покрај српскиот

Постирано на 05.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Копаоник е најголем скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Прекрасно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со 62 км стази за алпско и нордиско скијање како и сноуборд парк кој е опремен по највисоките стандарди со патека со вкупна должина од 450 метри пружат неизмерно уживање на сите категории скијачи, од поче

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Копаоник е најголем скијачки центар во Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Прекрасно уредените терени на скијачкиот центар Копаоник со 62 км стази за алпско и нордиско скијање како и сноуборд парк кој е опремен по највисоките стандарди со патека со вкупна должина од 450 метри пружат неизмерно уживање на сите категории скијачи, од поче

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од околу 20 милиони жители. Истанбул зафаќа површина речиси колку државата Белгија, со речиси еднаков бро

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за продолжениот викенд 8ми март? Златибор е еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите, а денеседно од најпосетените места на Балканот, достапен и за нас… Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте!

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Златибор е место за сечиј вкус посебно кога целиот град е под снежна покривка. Исто така е погоден за голем број спортски активности од кои скијањето е дефинитивно најзастапено. Ски центарот Tornik е најголемиот ски центар на Златибор, а од туристичкиот центар оддалечен е 9 км. Познат е по ноќниот живот и тоа е она што го издвојува од останатите планински дестинации. Ноќните клубови се многу популарни кај помладата популација. Многу познати пејачи настапуваат во клубовите во Златибор и имате заг

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера , е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море.

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и чистиот планински воздух. Модерните погодности и базени во Велнес и СПА центарот на хотел Јелак во комбинација со релаксираните прошетки низ

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Вкупно 1318 патувања од 10 туристички агенции