Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура. Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина. Втор град по големина во Србија, по Белград. Градот изобилува со стари историски градби, со многу цркви, катедрала, синагога, тврдина, плоштади и други историски знаменитости. Покрај српскиот

Постирано на 26.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за продолжениот викенд 8ми март? Златибор е еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите, а денеседно од најпосетените места на Балканот, достапен и за нас… Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте!

Постирано на 26.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Соко Бања или уште познат како еколошки скапоцен камен во срцето на Србија заради специфичната клима,богата флора и фауна и богатото културно наследство. Се наоѓа во долината помеѓу планините Озрен и Ртањ, на бреговите на реката Моравица и ви нуди голем број на активности и места кои можете да ги посетите.

Постирано на 26.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера , е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море.

Постирано на 26.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

На околу 300 километри од Скопје и само 20 километри од градот Крушевац, се наоѓа прочуената планина, колевката на јастребите, во можеби најпошумениот дел на Балканот, планината Јастребац. Околу прекрасното бајковито езеро се простира туристичкиот комплекс Јастребац Lake Resort, познат по исклучителната национална, но и интернационална кујна, домашни вина и нуди можност за секакви активности, планинарење, пешачки тури засите љубители на природата. Во склоп на резортот на располагање се два хотел

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

три ноќевања во Копаоник за 8ми март во вила Моцарт со вклучен појадок автобуски превоз и придружник - Staff Travel Agency

Постирано на 26.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура. Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина. Втор град по големина во Србија, по Белград. Градот изобилува со стари историски градби, со многу цркви, катедрала, синагога, тврдина, плоштади и други историски знаменитости. Покрај српскиот

Постирано на 05.02.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од околу 20 милиони жители. Истанбул зафаќа површина речиси колку државата Белгија, со речиси еднаков бро

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за продолжениот викенд 8ми март? Златибор е еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите, а денеседно од најпосетените места на Балканот, достапен и за нас… Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте!

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера , е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура.Будва е град стар околу 2 500 години, што го прави еден од најстарите населени места на брегот на Јадранското Море.

Постирано на 05.02.2021 од Escape Travel
Разгледај

8-МИ МАРТ ВО МАДРИД 05.03.2020 - 08.03.2020 Мадрид – метропола во самото срце на земјата, со широки булевари, импресивни палати во стакло и гипс, пространи плоштади, раскошни фонтани, паркови, цркви и култирно историски споменициМадрид, познат по својата блескава бела Кралска Палата, по зелените оази во Ретиро паркот, по своите музеи но, многу повеќе зрачи поради луѓето што живеат таму, љубе

Постирано на 02.03.2020 од Atlantis
Разгледај

Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, со Унгарија и Србија на запад и со Бугарија на југ (по должината на реката Дунав). Романија на исток има мал излез на Црно Море. Источните и јужните Карпати минуваат низ централниот дел на земјата. Главниот град на Романија е Букурешт. Членка е на НАТО од 2004 година. На 25 април 2005, во Луксембург, Романија потпиша договорот за членство во Европската Унија. Полноправен член е од 1 јануари 2007, заедно со Буг

Постирано на 26.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Поради огромната заинтересираност за патување во Босна и Херцеговина која ја реализиравме на 11-ти Октомври, 8-ми Декември, Ваелнтајн и 8-ми Март, среќни сме што ви ја претставуваме нашата нова програма во Сараево за 18ти Март. Ако барате поразлично патување, нашата агенција за вас создаде нешто поразлично во Сараево, досега непонудено на нашиот пазар. Затоа не размислувајте и искористете го продолжениот викенд за вакво поразлично патување. Сараево е бисерот на балканот кој заслужува да биде вид

Постирано на 21.02.2020 од Escape Travel
Разгледај

Банско е прекрасно планинско место со прекрасни хотели со спа центри. Организирајте се со пријателките и релаксирајте се на свеж воздух и во спа центар, имајте еден женски викенд во Банско. Резервирајте на 071/451-633, Ве очекуваме!

Постирано на 19.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Тирол е еден од најубавите предели на Австрија… Го опкружуваат високите венци на Алпите, кои прават прилично бајковита атмосфера… Барокните градови на Тирол се преполни со историја и нивните приказни… Инсбрук е главен град на покраината Тирол и е познат по својот исклучително убав историски центар на градот, над кој се издигнуваат моќните и магични алпски масиви…

Постирано на 11.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Цена:1.500 денари.(на 3 рати х 500 мкд.) -(јануари, февруари, март 2020 година) Во цената на аранжманот е вклучено:

Постирано на 10.02.2020 од Crvo Express
Разгледај

Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-23 ч.Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања,

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Банско за 8-ми Март 2020 Термин: 06.03 - 08.03.2020 Пакет аранжман – појадок и вечера Цената е по лице за пакет и вклучува : √ Превоз

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје 2 ноќевања во Мурите 4* на база пп - Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања,фитнес

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Превоз до наведената дестинацијаСместување во хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*2 ноќевања на база ПОЛУПАНСИОН (појадок и вечера)Користење на СПА Центар

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 40 патувања од 10 туристички агенции