Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Крушево град во западниот дел на Република Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска Република. Над градот се наоѓа познатиот споменик Македониум. Во опширниот пописен дефтер Н0 4 од 1467/68 година, објавен од Архивот на Македонија, се наоѓа најстариот помен за Крушево, кога нему, како мезра, му било дадено на спахијата Хусеин-бег, заедно со Прилеп и со други 31 село. Сепак, градот ја добил неговата денешна форма со доаѓањето на Власите од Москополе и Мијаците од околината, во текот на X

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Попова Шапка се наоѓа на најниската точка од центарот. Има мал ограничен капацитет кој овозможува домашен амбиент. Традиционална кујна. Одлично место за одмор.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

На ова парче рај на земјата, помеѓу прекрасната борова шума, на брегот на Охридското езеро се наоѓа Хотел Изгрев. Овој луксузен хотел се протега на површина од 90.000м2 со приватна плажа од 500м и е во непосредна близина и на двата града, само 5км од градот Струга, а на 20км од градот Охрид. Резервирајте на 071/451-633

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Туристичкиот ски центар Пониква се наоѓа на надморска височина од 1.650 метри, приближно 20 км од Кочани, на Осоговските Планини, сместен во предел со густа шума и разновидна вегетација, се наоѓа туристичкиот центар Пониква. Мотел – Ресторанот “Осоговски Конак” е сместен во реновирана стара воена зграда, која е соодветно адаптирана за престој со сите потребни подробности. Амбиентот во ресторанот е автентичен за Осоговијата и благодарение на прекрасниот македонски мелос и вкусните македонски јаде

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел Еуро Градче е лоциран на 6 километри северно од Кочани, на падините на Осоговските планини, на самиот брег на вештачкото езеро Градче.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Уживајте во продолжениот викенд. Самата местоположба на хотелот на североисточниот дел од Националниот парк, овозможува поглед на Пелагониската котлина, градот Битола и околината, кој ви го одзема здивот. Овој дел од паркот е еден од најинтересните и највозбудливите локалитети специфичен по богатството на ретки видови растителен и животински свет.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Овој идиличен хотел нуди извонредно пријатни услови за одмор, престој и рекреација. Располага со: 15 двокреветни соби, 3 king size спални 1 луксузен апартман, со прекрасен поглед на Виничко-Кочанската котлина.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ - ОХРИД ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633 Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања. Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година. Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Секое годишно време има своја бајковитост во Национален Парк Маврово. Затоа оваа дестинација е совршена и за летните и за зимските периоди. Штом еднаш ќе го посетите Маврово, тоа ќе се всели во вашето срце едноставно како сказна. Живописните села пред вас откриваат планински пејсажи и мистичноста на мијачката култура. Тиe се: Маврови Анови, Маврово, Леуново, Никифорово, Галичник, Ростуше, Гари, Јанче, Тресонче, Битуше и Лазарополе.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Уживајте во убавините на Малешевијата со поглед на Беровско езеро и далеку од секојдневните гужви. Идеален одмор за тело и душа. Резервирајте на 071/451-633

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 11 патувања од 10 туристички агенции