Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Првата тура за Босна ја реализиравме на 11.10.2019 но по долгата пауза поради корона вирусот и затворените граници, на (06.10) е донесена одлука од страна на влада да се овозможи непречен влез во Босна без ПЦР тест па со огромно задоволствто ја објавуваме нашата програма за 23 Октомври. Среќни сме што повторно ќе можеме да ја посетиме БОСНА заедно со нашите патници. Ако барате поразлично патување, нашата агенција за вас создаде нешто поразличо во Сараево, досега непонудено на нашиот пазар. Затоа

Постирано на 11.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Вкупно 1 патувања од 10 туристички агенции