Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

*Приштина е град кој многу бргу се менува и е полн со потенцијал и оптимизам. Oвој град има многу значајни музеи и галерии, како и голем број знаменитости. Приштина за многу посетители претставува вистинско изненадување. Освен преубавиот центар на градот ќе Ве воодушеват рестораните, кафулињата и турските населби кои со векови се дефиниција за овој град.

Постирано на 17.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Вкупно 1 патувања од 10 туристички агенции