Ксамил е туристичко место на југот на Албанија (недопрена природа) со тиркизно Јонско море ,мирно место идеално за вашиот одмор.

Постирано на 29.07.2020 од Escape Travel
Разгледај

ЛЕТО 2020 - ТУРЦИЈА - ФОРТУНА ПРОГРАМА Ова лето поминете го во Турција на прекрасните плажи, топлото море и луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Ова лето поминете го во егзотичниот Египет, уживајќи во идеалната клима, долгите песочни плажи и топлите и чисти води на Црвеното море. Црвеното море е

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ЛЕТО 2020 – ТУРЦИЈА Ова лето поминете го во Турција на прекрасните песочни плажи, топлата клима и чистото сино море. За вас, подготвивме широка понуда на

Постирано на 07.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ВИЛА ПАНОС - ПОЛИХРОНО ГРЦИЈА ЛЕТО 2020 - Вила Панос се наоѓа во Полихроно на 50 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 7/8 кревети.

Постирано на 29.06.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Околината на Винаријата Попова Кула ви нуди можност да уживате во една поразлична приказна. Покрај тоа што имате можност да научете нешто повеќе за душата и аромите на виното,имате можност и да се поврзете со недопрената природа во околината.

Постирано на 19.06.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Постирано на 02.03.2020 од Atlantis
Разгледај

First minute понуда за Хургадa- Египет лето 2020-6 ноќевања на услуга All inclusive.Аеродромски такси, авио карта, трансфер

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотел Coral Blue Beach – Геракини, Ситонија 20% попуст за резервации направени од 31.12.2019 до 31.01.2020Валидно за период на престој 24.05-07.06

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Sithonia Village Hotel - Gerakini- Грција лето 2020- хотели-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.02.2020-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Египет лето 2020First minute понуда за Sharm El Sheikh до 31.01.- ПОМО ЦЕНИ ЗА РАНА УПЛАТА СО 50% УПЛАТА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА- МОНДЕНСКО ЛЕТУВАЛИШТЕ

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра20% попуст за резервации направени од 31.12.2019 до 31.01.2020Валидно за период на престој 24.05-07.06

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Hotel Simotel Ermis Ханиоти Плажа: 100m од плажаУслуга: Ноќевање со појадокИнтернет: Бесплатно wi-fi во соба и на рецепцијаСместување: собите се со вифи

Постирано на 10.02.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Почитувани патници! На ваше огромно барање и наше задоволство ви ја претставуваме понудата за „СОЧЕВО ЛЕТО НА СКИЈАТОС 2020-ТА“ ОСТРОВОТ КАДЕШТО СЕ РОДИ МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“ На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект нашата екипа пристигна на островот Скијатос! Овој остров за разлика од островот Крф, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови в

Постирано на 03.02.2020 од Escape Travel
Разгледај

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно – едно од најлуксузните места, со долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови. Вила Магда. Модерно опремените апартмани се лоцирани во непосредна близина на плажата во Полихроно, на околу 200м оддалеченост. Вилата располага со 4 апартмани распоредени на високо приземје и прв кат. Апартманите се со 2 одвоени соби, во едната има брачен кревет, а во другата соба има софа на извлекување за максимум 2 лица,

Постирано на 03.02.2020 од Escape Travel
Разгледај

Населбата Неа Плагиа е споена со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата што се лоцирани покрај самата плажа. Целото туристичко место станува атрактивно особено во вечерните часови кога шеталиштето започнува да се полни со најразновидни тезги на отворено каде туристите можат да пазаруваат по пристапни цени. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како од

Постирано на 03.02.2020 од Escape Travel
Разгледај

Mожеби најбрзо растечкиот луксузен град на Халкидики, Никити од година на година станува се популарно и се здобива со епитет на најмонденско летувалиште на Ситонија. Зошто на летен одмор во Никити? Дозволете ни на кратко во продолжение да ја доближиме приказната зошто Никити гордо стои на тронот на Ситонија. Во последните неколку години Никити значително го дотера својот лик. Долгата песочна плажа беше дополнета со модерна, нова променада, која денес е во фокусот на сите случувања и активности.

Постирано на 03.02.2020 од Escape Travel
Разгледај

Вкупно 102 патувања од 10 туристички агенции