ХАВАНА главен град на Куба со 3 милиони жители, политички, културен и административен центар. Градот е бофат со историски споменици кои сведочат за мешаваината на различните култури и влијанија. Со својата колонијална архитектура, многубројните ексклузивни хотели ,егзотични клубови и барови оривлекуваат голем број на туристи од цел свет. ВАРАДЕРО најпознатото летувалиште на островот на 130км од Хавана, претставува ремек дело на природата, со долги песочни плажи, топла тиркизна и бистра вода на о

Постирано на 06.01.2021 од Staff Travel Agency
Разгледај

КУБА – НАЈДОБРОТО ОД КАРИБСКИТЕ ОСТРОВИ 10.04 - 22.04.2020 ЗЕМЈАТА НА МОХИТО, САЛСА И КУБАНСКИТЕ ПУРИ Карибски со шеќерно бели плажи, прошаран со полиња на кои се одгледува тутун, кој игра значителна улога во процесот на производство на легендарните кубански пури. Главен град е Хавана, каде може да се видат куќи со пастелни фасади, автомобили од 1950–тите и шпански колонијален стил кој датира од 1

Постирано на 02.03.2020 од Atlantis
Разгледај

Хотел “Риор” 3* се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег,на 100 м.од Хотел Кубан и 300 м.од плажа. Хотелот (комплексот) располага со 1/2, 1/3, 2 2 студиа, АПП 1/4 , 1/5 со мини кујни,биро,телевизор со сателитска програма,мини бар,телефон,wc,бања,фрижидер,бесплатна клима, интернет (wi-fi), балкон со масичка и столчиња,мал базен со бесплатни лежалки.Во самиот хотел има сопствен ресторан кој на гостите им нуди одлични специјалитети, за време на викенди во ресторанот нуди забава со локални групи в

Постирано на 10.02.2020 од Crvo Express
Разгледај

Хостел “Корал Сити” 2* се наоѓа на убава локација во Сончев Брег,во строгиот центар на Сончев Брег на околу 120 м.од плажата ,спрема Хотел Кубан,веднаш до главната автобуска постројкап.Хотелот располага со 1/2 студиа,2 1 и студио 2 2 со една спална, ресторан ,биро,телевизор со сателитска програма ,сопствено wc, бања, фрижидер,бесплатна клима,интернет(wi-fi) кај рецепција бесплатно,интернет во собите со доплата од 2,50 евра од ден,балкон.

Постирано на 10.02.2020 од Crvo Express
Разгледај

Вкупно 4 патувања од 10 туристички агенции