Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Златибор, еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите а денес еден од најпосетените места на Балканот, достапен за сите…

Постирано на 11.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за продолжениот викенд 23.10? Златибор е еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите, а денеседно од најпосетените места на Балканот, достапен и за нас... Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте! Ве очекуваме на 071/451-633.

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

На 700-1500м надморска височина, во југозападна Србија...

Постирано на 10.03.2020 од Turist
Разгледај

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Постирано на 04.11.2019 од Atlantis
Разгледај

ü 06.12–09.12.2019ü 3 ноќевања so појадокü Автобуски превозü Користење на SPAЗЛАТИБОР Hotel Mona 4* Скопје – ЗлатиборСостанок на патниците на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 04:30 часот. Заминување за Златибор во 05:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува кон Златибор. Пристигнување во попладневните часови. Сместување во Хотел Мона 4*. Време предвидено за индивидуални активности и можност за уживање во природните убавини кои ги нуди планинската снеж

Постирано на 02.11.2019 од Martin Travel
Разгледај

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА-ЗЛАТИБОР (Сирогојно, Дрвенград и Вишеград) (29.12.2019 – 02.01.2020) Прв ден: 29.12.2019 (недела)21:00 часот Заминување на групата од Кавадарци и во 23:00 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.Втор ден: 30.12.2019 (понеделник)Пристигнување во Златибор во утринските часови. Краток одмор од патувањето. Потоа заминување кон етно селото Сирогојно. Разгледување на единствениот Музеј

Постирано на 02.11.2019 од Martin Travel
Разгледај

Вкупно 6 патувања од 10 туристички агенции