Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја и шопинг на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море на околу 40 километри од центарот на Истанбул, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде

Постирано на 19.06.2020 од Escape Travel
Разгледај

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои бидејќи не е само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите

Постирано на 22.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Кападокија - Ако постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија. Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa.... Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие - улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и ре

Постирано на 22.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

*Приштина е град кој многу бргу се менува и е полн со потенцијал и оптимизам. Oвој град има многу значајни музеи и галерии, како и голем број знаменитости. Приштина за многу посетители претставува вистинско изненадување. Освен преубавиот центар на градот ќе Ве воодушеват рестораните, кафулињата и турските населби кои со векови се дефиниција за овој град.

Постирано на 17.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од околу 20 милиони жители. Истанбул зафаќа површина речиси колку државата Белгија, со речиси еднаков бро

Постирано на 17.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Околината на Винаријата Попова Кула ви нуди можност да уживате во една поразлична приказна. Покрај тоа што имате можност да научете нешто повеќе за душата и аромите на виното,имате можност и да се поврзете со недопрената природа во околината.

Постирано на 17.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Златибор, еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите а денес еден од најпосетените места на Балканот, достапен за сите…

Постирано на 11.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Првата тура за Босна ја реализиравме на 11.10.2019 но по долгата пауза поради корона вирусот и затворените граници, на (06.10) е донесена одлука од страна на влада да се овозможи непречен влез во Босна без ПЦР тест па со огромно задоволствто ја објавуваме нашата програма за 23 Октомври. Среќни сме што повторно ќе можеме да ја посетиме БОСНА заедно со нашите патници. Ако барате поразлично патување, нашата агенција за вас создаде нешто поразличо во Сараево, досега непонудено на нашиот пазар. Затоа

Постирано на 11.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Зошто да не одбегнете од секојдневниот метеж и да уживате во Златибор и околината за продолжениот викенд 23.10? Златибор е еден од најстарите и најубавите туристички центри во југозападна Србија, во минатото привилегија на најбогатите, а денеседно од најпосетените места на Балканот, достапен и за нас... Златибор, Дрвенград и Сирогојно ќе Ве воодушеват и ќе Ви дадат спокој и мир, не размислувајте! Ве очекуваме на 071/451-633.

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Белград е еден од најстарите градови во Европа, кој се наоѓа на сливот на реките Сава и Дунав. Тоа е неверојатен град кој едноставно повикува со својата уникатна и мистериозна атмосфера, како и бизарна мешавина на источната и западната култура. Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина. Втор град по големина во Србија, по Белград. Градот изобилува со стари историски градби, со многу цркви, катедрала, синагога, тврдина, плоштади и други историски знаменитости. Покрај српскиот

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

ИСТАНБУЛ – ГРАД КОЈ МОРА ДА ГО ПОСЕТИТЕ БАРЕМ ЕДНАШ Еден од најголемите градови во светот, Истанбул. Град на два континента, Град на бројни раскрсници, Град на седумте ридови…ГРАДОТ НА СОНИШТАТА… Многубројни прекари кои гордо ги носи, овој прекрасен град, а да ја зборуваме и вистината убаво му стојат. Резервирајте на 071/451-633 или 02/2774-371

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Ниш е трет град по големина во Србија, со преку 250 000 жители, по Белград и Нови Сад. Сместен на река Нишава, културен, стопански, административен, деловен и универзитетски центар на југоисточна Србија. Од дамнешно време познат како „капија помеѓу истокот и западот„, еден од најстарите градови во Европа, за што сведочат бројните праисториски наоѓалишта, роден град на прочуениот римски император Константин, кој 313та год со Миланскиот едикт го прогласил христијанството за официјална религија на

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Пролом Бања се наоѓа во Јужна Србија, на падините на планината Радан. Позната е, пред сè, по својата лековита Пролом вода, која припаѓа на ретката група води со високи балнеолошки вредности: високоалкална (pH 8,8-9,2), нискоминерализирана (сув остаток 148 мг/л), бикарбонатна. Со желба да Ви го доближиме овој единствен дар на прородата, овозможено е секаде во хотелот да бидете во контакт со Пролом водата. Ова место е идеално за една вистинска дама.

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Хотелот Јастребец 4* претставува ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти.

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Крушево град во западниот дел на Република Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска Република. Над градот се наоѓа познатиот споменик Македониум. Во опширниот пописен дефтер Н0 4 од 1467/68 година, објавен од Архивот на Македонија, се наоѓа најстариот помен за Крушево, кога нему, како мезра, му било дадено на спахијата Хусеин-бег, заедно со Прилеп и со други 31 село. Сепак, градот ја добил неговата денешна форма со доаѓањето на Власите од Москополе и Мијаците од околината, во текот на X

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

23-ти Октомври во Кумбургаз во Хотел Blue World 4* ПРОМО ЦЕНА : 109 EUR ЈАВИ СЕ И РЕЗЕРВИРАЈ НА 02/2774-371 или 071/451-633   Истанбул! Местото што

Постирано на 11.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Формула 1 ќе се одржи од 13 до 15 ноември 2020 година. Официјално е потврдено дека оваа сезона ќе се одржат 17 одделни трки во Формула 1. Турција од 13 до 15 ноември ќе биде домаќин на Формула 1. На тој начин Гран прито на Истанбул повторно го зазеде своето место во календарот на трките во Формула 1. Враќањето на Формула 1 во Истанбул , која инаку е едната од најпопуларните модерни писти стана уште една позитивна вест од пандемијата на коронавирусот поради што почетокот на сезоната беше одложен

Постирано на 06.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од околу 20 милиони жители. Истанбул зафаќа површина речиси колку државата Белгија, со речиси еднаков бро

Постирано на 06.10.2020 од Escape Travel
Разгледај

Уживајте во зимските денови на Пелистер. Самата местоположба на хотелот на североисточниот дел од Националниот парк, овозможува поглед на Пелагониската котлина, градот Битола и околината, кој ви го одзема здивот. Овој дел од паркот е еден од најинтересните и највозбудливите локалитети специфичен по богатството на ретки видови растителен и животински свет.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Секое годишно време има своја бајковитост во Национален Парк Маврово. Затоа оваа дестинација е совршена и за летните и за зимските периоди. Штом еднаш ќе го посетите Маврово, тоа ќе се всели во вашето срце едноставно како сказна. Живописните села пред вас откриваат планински пејсажи и мистичноста на мијачката култура. Тиe се: Маврови Анови, Маврово, Леуново, Никифорово, Галичник, Ростуше, Гари, Јанче, Тресонче, Битуше и Лазарополе.

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Крушево град во западниот дел на Република Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска Република. Над градот се наоѓа познатиот споменик Македониум. Во опширниот пописен дефтер Н0 4 од 1467/68 година, објавен од Архивот на Македонија, се наоѓа најстариот помен за Крушево, кога нему, како мезра, му било дадено на спахијата Хусеин-бег, заедно со Прилеп и со други 31 село. Сепак, градот ја добил неговата денешна форма со доаѓањето на Власите од Москополе и Мијаците од околината, во текот на X

Постирано на 06.10.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Вкупно 1225 патувања од 10 туристички агенции