Ксамил е туристичко место на југот на Албанија (недопрена природа) со тиркизно Јонско море ,мирно место идеално за вашиот одмор.

Постирано на 29.07.2020 од Escape Travel
Разгледај

Хотелот „Аквалина“ се наоѓа во туристичката населба Св.Стефан, оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум. Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Во својот сместувачки капацитет располага со вкупно 84 соби од кои, 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај, 7 соби со џакузи и француски леж

Постирано на 16.07.2020 од Staff Travel Agency
Разгледај

Лименариа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Скала Рахони, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Лименас, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Прекрасна локација, удобен ентериер, Feebles Sea Side House (75м2) е типична вила која се наоѓа во близина на плажата Спацис кај Никити (полуостровот Ситонија), со прекрасен двор и прекрасен поглед на планините и морето. Оддалечена е само 50 метри од неверојатната плажа Спатијес. Компактна, удобна и климатизирана, Feebles Garden House има голема дневна соба, трпезарија, две спални соби, две купатила, кујна и приватна тераса со поглед на боровата шума за свежина. Во дворот има голема веранда

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Потос, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

На една од најубавите локации во Посиди нa  Касандра, Халкидики,  се наоѓа комлексот создадовме специјално  со 4 луксузни вили со прекрасен поглед. Комплексот Sunset Villas има 4 комплетно опремени и неодамна реновирани вили кои можат да бидат сместени до 9 лица. Вилите се целосно усогласени со природната убавина на околината, додека се оддалечени само 30 метри од плажа со повеќекратно доделено сино знаме. Областа има неверојатна клима со долги сончеви денови, прекрасни зајдисонце и јасен хо

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Лименас, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Комлексот се наоѓа на Агиос Георгиос Југ, одморалиште кое е познато по песочните плажи

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Локација : 50 метри од плажа Сместувачки капацитет: 2 5 Содржини: 3 спални соби Купатило Кујна ТВ Интернет Место за скара Паркинг Градина Клима уред

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Скала Потамиа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Скала Потамиа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Лименариа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Вурвуру, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Таласокипос е хотелот е изграден амфитеатрално на еден рид опкружен со морето, хотелот има спектакуларен поглед кон островите Вурвуро со Света Гора доминира во позадина, како и директен пристап до синото море пред зградата. Таласокипос е целосно реновиран во пролетта 2014 година со вкус и естетика кои ја истакнуваат природната средина. За време на престојот во нашите простории и апартмани, ќе почувствувате дека стресот исчезнува, а вашата душа ќе се радува. Бесплатен Wi-Fi е предвиден на сит

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Bomo Villas Kosmas www.bomohotels.com/hotel/bomo-villas-kosma Положба: 650м од центарот на Ханиоти, 900м од морето. Сместување: 10 вили, секоја со приватен базен. Вилите се опремени со: кујна, клима, сателитска ТВ, фен, фрижидер, балкон, туш тоалет и базен. Услуга: наем Содржини: wi-fi, базен, место за скара, сателитска ТВ, фрижидер, опремена кујна. Плажа: 900м од јавна песочна плажа Спорт и забава: приватен базен.

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Лименариа, Грција

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Вилата Miroir Private Pool Villa  (130м2) е одвоена куќа за одмор во Елани, Касандра , Халкидики, сместена во тивка и престижна област. Поминете низ вилата и излезете во дворот со покриена дневна и трпезарија и базен со елегантни лежалки. Во внатрешноста на вилата има отворена дневна соба и кујна со пристап до терасата со прекрасен поглед на околината. Во дневната соба има фотелја  и две удобни софи кои го опкружуваат огништето и телевизорот. Дневната соба  е во традиционален стил   со модер

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

BEAUFORT BEACH FRONT VILLA Beaufort BeachFront Villa  (300м2) во Никити, Ситонија, скриена во тивка и престижна населба, само на кратка прошетка до селото. Опремено со беспрекори терацо подови  и класични тавани  од бор,  реновирана во 2012 година со акцент на зачувување на уметничкото декоративно чувство. Декорирана со модерен и антички мебел  од меѓународна и грчка уметност и осветлување, куќата е подготвена традиционално да ги дочекува гостите и нивните семејства. Оваа вила на плажа е со

Постирано на 14.07.2020 од Papillon Travel Agency
Разгледај

Вкупно 1150 патувања од 10 туристички агенции