30.07.2023

Уште еден ресторан во Маврово отворен за уживање

Уште еден ресторан во Маврово отворен за уживање

Тимот на Кајак.мк месец август ќе го посвети на кампањата „Од плажа дирекно на планина“ бидејќи повеќето од вас ќе бидете вратени од вашите годишни одмори кои често ги поминувате на плажа, а ќе барате нови планински викенд дестинации каде би можеле да ги избегнете сите горештини кои дефинитивно ќе се задржат и во месеците кои ни престојат.


Денеска ве водиме во Маврово, дестинација која ќе биде актуелна по месец септември, но нашата мисија е да ви докажеме дека во Маврово можете да имате супер активен викенд исполнет со многу авантура и во текот на летниот период. Од разни активности како што се возење велосипед, АТВ мотори, јавање коњи, па се до ресторани и кафулиња кои работат во текот на цела година.


Денеска сакаме да ве запознаеме со Longe Bar&Restaurant Mavrovo кој е нов отворен објект во срцето на туристичката населба.


Ресторанот нуди прекрасен поглед кон езерото, а овде можете да уживате во разните специјалитети кои се подготвуваат. За оние кои ќе се одлучат да го посетат ресторанот ние ви предлагаме да вкусите шарска плескавица со кајмак, селско месо и телешки специјалитети.

Точната локација, како и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Хотелот и ресторан Царевоселски привлекува туристи во срцето на Делчево

Ако зборуваме пак за организирање на тим-билдинг настани за мали компании, тогаш хотелот Царевоселски има капацитет да смести 30 гости истовремено.

Дали сте слушнале за меанче во кампче?

Летните одмори на повеќето од вас кои во моментот го читате ова четиво поминаа, а сега на ред се да ги искористите слободните викенди со летното топло сонце на дестинации низ Македонија кои можеби никогаш не сте ги посетиле.

Планински бунгалов со внатрешен панорамски поглед кон природата

Ова уникатно сместување нуди прекрасен поглед кон природа. Со пространо големо стакло вие можете да уживате со вашето кафе во рацете набљудувајќи ја природата.

Вила со базен идеална за организирање на приватни настани

Ни остануваат уште само еден месец од топлото сончево време кое ни дозволува да организираме забави покрај приватен базен и да уживаме со нашето друштво.

Предлог викенд гастро дестинација: Ресторан Манастир

Како предлог гастро дестинација за денеска ви го потенцираме ресторанот „Манастир“ кој е во склоп на хотелот Манастир, а може да се ужива и за гостите кои не престојуваат таму.

Предлог викенд дестинација: Село Зрновци и ресторан Аминта

Ако некој некогаш ве праша како изгледат боите на Македонија изразени преку храната, ваше е да им ги покажете овие фотографии кои ви ги споделуваме во контекст на ресторанот Аминта.