19.08.2021

Тајно изолиран бунгалов во кој може да престојувате

Дали некогаш сте размислувале да престојувате во Елешец? Сигурно сте посакале да побегнете некаде каде ќе бидете опкружени со дрвца и зеленило и да немате никакво соседство околу вас.

Она што нам не прави среќни е фактот дека во базата на Кајак.мк од денеска зрачи уште еден бунгалов кој осамено ѕирка од охридската прашума. Ова сместување се наоѓа недалеку од Охридското езеро што преставува уште еден совршен избор за поинакво летување.


Надворешниот изглед на вилата е дизајниран од дрво и камења, а дворчето е опкружено со разни растенија.

Домаќинот Ристе кој ги отвори вратите за светот на Кајак.мк вели дека гостите се импресионирани од природата, чистиот воздух, зеленилата и интересниот изглед на градбата.


За гостите да бидат уште позадололни, домаќините им стојат на располагање да им подготват домашни охридски специјалитети, како што е уникатното ѓомлезе.


Викендицата Stone Hill се наоѓа на еден километар од селото Елшани.

Елешец е извонредна почетна точка за планински прошетки или искачување по карпи во Националниот парк Галичица. Од друга страна, разгранетата мрежа од патеки, тесни селски улици и локални неоптоварени патишта се идеални за пешачење, трчање или велосипедизам, за луѓе од сите возрасти и степени на подготвеност.


Селото е распослано на падините на Галичица, на височина од околу 900 метри. Околни села се Пештани на југ и Коњско на север. 

Доколку сакате повеќе информации за сместувањето, цени и фотографии, кликнете ОВДЕ.

Остави Коментар

Прочитајте повеќе

Вила со базен, тениско игралиште и огромен приватен имот

Вила со базен во Шупли Камен

Уникатна вила недалеку од Скопје: Побегнете за миг

Сместување во околината на Скопје

На 25 години отворив моја градина, а со душа чекам да си купам коза

Станува збор за Филип, млад и амбициозен земјоделски инженер кој е посветен на градинарството и цвеќарството, поет за деца и за возрасни со пет објавени книги и препреви на други јазици.

Дрвена скриена колиба со камин достапна за изнајмување

Недалеку од Скопје, се наоѓа вила Зердин Дуб која е со капацитет од 6 до 8 лица. Домаќинот Саше ни вели дека имотот на вилата е целосно заграден и им гарантира приватност на гостите.

Апартмани во Пештани идеални за цела година

Сместување во Пештани

Пораснавме во Сиднеј, но се одлучивме за фарма во село Зрзе

Нашата фарма за кокошки на отворени пасишта ни дава мотив да растеме