15.11.2021

Организираме предновогодишни настани на компаниите преку кои ги поддржуваме занаетчиите

Тимот на Кајак.мк ве информира дека месец декември ќе го посвети на сите занаетчии кои целиот живот заработуваат од туризам, а која гранка денеска за жал е ставена во мирување. Аплицирајте за понуда за вашата компанија со еден клик ОВДЕ.


Се со цел да им излеземе во пресрет на сите млади и стари, нови и долгогодишни занаетчии, ние развивме концепт каде преку предновогодишните прослави кои ќе ги организираме за приватните компании ќе одвоиме време и за посета на занаетчиските работилници, продавници или домови на локалните херои кои изработуваат уникатни дела.Покрај класичниот ручек во ресторан со домашна музика и домашни специјалитети, нашите пакет патувања вклучуваат посета на занаетчиски семејства, продавници и работилници каде вработените на компанијата ќе може да научат, да стекнат вештини и да изработат разни украси, накит, додатни делови за облека, резбарски дела и ред други украсни подароци кои ќе бидат донирани како новогодишни подароци на деца и возрасни кои заслужуваат да им ја вратиме насмевката на нивните лица.


Ваквите настани ги организираме се со цел да докажеме дека секоја компанија е општествено одговорна и дека одвојува време и средства како за своите вработени така и за луѓето кои заслужуваат да им посветиме внимание. 


Ваквото предновогодишно патување им овозможува на вработените на една компанија да научат нови вештини, да уживаат и забавуваат, како и да се покажат како хумани луѓе кои дале подарок кои самите го изработиле.


Сите изработки ќе бидат донирани на места кои ќе бидат претходно одобрени од компанијата со која ќе соработуваме. Затоа ве покануваме да го пополните барањето за организирање на друштвено патување од наша страна. Барањето може да го поднесете со еден клик ОВДЕ.


Секоја компанија на која ќе и организираме предновогодишно патување, донира дел од средствата за пошумување и садење нови дрва.

Остави Коментар

Коментари

  • Сузана Златаревска

    01.12.2021 11:35

    Браво, за секоја идеја и реализација.

Прочитајте повеќе

Вила во Бероско достапна за сечиј џеб

Вилата е стационирана во туристичката населба Абланица, а недалеку од неа има пололги патеки кои водат до Беровското езеро.

Посетете го село Ореше: Идеална област за активен одмор

Додека на високите предели од Македонија си вее снег, на пониските предели низ државата се уште имаме можност за активно пешачење низ есенската идила.

Планинска куќа со поглед кон Бистра достапна за резервации

Домот во околината на Жировница кој од денеска е дел од базата на Кајак.мк е на надморска височина од околу 950 метри.

Се одлучив да произведувам рачно и уникатно, тоа го ценат луѓето со животен стил

Надица е битолчанка, а за себе вели дека е нетрпелив оптимист кој има оригинални идеи. Се одлучила да се посвети на креативноста, а главен акцент да и биде модата, која ќе ја пропагира на свој уникатен начин.

Нов тим билдинг и 200 нови дрвца во регионот на Крушево

Ние знаеме да кажеме: Викенд исполнет со нови приказни и нови искуства.

Срцето ми се полни кога гледам детски насмевки

Тимот на Кајак.мк е во постојана потрага по хероите кои прават мали нешта од огромно значење за туризмот и општеството.