28.02.2021

Планинска вила со базен во Македонија: Опколена со шума

Доаѓа пролет, а со тоа и потребата да се размислува на прашањето каде ќе можеме да се разладуваме во текот на сезоната. Тимот на Кајак.мк веќе го покренува ова прашање и започнува со подготовка на новата топла авантуристичка сезона. 

Според досегашните барања од патниците, 2021-ва година ќе биде година на приватните патувања, односно луѓето се повеќе ќе бараат интимни места каде ќе може да прошетат со своите најблиски или пак само во пар. 

Ние започнавме да се фокусираме на таквите дестинации. Наш фокус се исто така и соседните држави, за каде ќе објавуваме сместувачки објекти во кои ќе може да уживате со парнерката или партнерот, со вашите деца или најблиски. 

Во наредните денови додаваме категорија „Препораки од патниците“ каде ќе можете вие дирекно да пишувате совети/предлози/препораки, да прикачувате фотографии и да коментирате за одредени локации. Нашата намера е да пораснеме во најдобра мрежа за патување, па затоа таа мрежа не би била комплетна ако вашите коментари и искуства не се дел од неа. Нели? 


Додека биде сето тоа официјално пуштено во употреба, би сакале да ве запознаеме со уште една вила која се наоѓа во село Опеница, а која од денеска е дел од нашата база. За оние кои не слушнале, ова село се наоѓа на 770 метри надморска височина. Идеално за прошетка и мир. Селото е доста атрактивно за велосипедисти и за луѓе кои сакаат пешачење. Недалеку од патото Охрид- Ресен, на 10 километри североисточно од Охрид. 

Во ова село се наоѓа вилата Арт Момир, која има сопствен базен и која вила е опколена со шума. Кој не би сакал да ужива во таков спокој? 


Повеќе информации за вилата, фотографии и контакт за резервација можете да најдете со еден клик ОВДЕОстави Коментар

Прочитајте повеќе

Нашето сместување во Крушево ви го исполнува слободното време со разни активности

Апартмани во Крушево. Идеална опција за лето 2021

Денеска се слави Ерделези: Ако може УНЕСКО да го препознае, можеме и ние

На ова тема разговаравме со Даниел Петровски, програмски директор на „Романо Ило“ и еден од луѓето дирекни иницијатори пред УНЕСКО за зачувување и оддржување на духот на празникот Ерделрзи.

Ги мотивираме локалните мештани на Берово да го работат тоа кое го наследиле од претците

Хотелот изобилува со одличен етно стил, чии материјали и ресурси се набавени од локалните мајстори и занаетчии. Резбаните лустери се дело на господинот Слободан, калаџиските тави на Славчо, а гоблените и милињата се од мајка ми и баба, вели Дина.

Уникатно скривалиште на брегот на Преспанско Езеро

Од Пониква патуваме на Преспанско езеро каде го запознаваме домаќинот Роберт, чие уникатно сместување од денеска е дел од базата на Кајак.мк

Вила на Пониква со милион зеленила: Идеална за самоизолација!

Кајак.мк ве запознава со Оливера која како што ни вели има вложено доста труд и љубов се со цел да изградат една ваква прекрасна вила која во моментото е достапна за изнајмување.

Произведувам храна за кучиња од здрави македонски производи

Нашиот тим е составен од љубители на кучиња и кога секој домаќин на приватно сместување ќе ни потврди дека е дозволен влез на домашни миленици ние наздравуваме со чаша вино.